Pozor na nebezpečné víno z Kauflandu, lidem může vybuchnout přímo před očima

Produkt, který vám může vybouchnout přímo před očima. Zní to jako vtip, bohužel jde o krutou realitu.

i Zdroj fotografie: Jon Sullivan / Creative Commons / Public Domain
                   

V obchodním řetězci Kaufland se nedávno objevil riskantní produkt – perlivé víno frizzante, které může vyvolat opravdu nebezpečné situace. Šumivá vína jsou často oblíbenou volbou pro oslavy a svátky. Nicméně, v případě tohoto specifického vína, prodávaného v obchodním řetězci Kaufland, existuje rizikový faktor, který spočívá v tom, že láhev se může sama od sebe rozbít, respektive může explodovat.

Lahev, která může ublížit 

Tento problém byl potenciálně závažný a mohl způsobit zranění nebo poškození majetku. V minulosti jsme byli svědky podobných situací, jako byl případ dětského šampaňského, které explodovalo v jedné německé domácnosti. To jasně poukazuje na význam bezpečné manipulace se šumivými nápoji. Nyní se v Česku, konkrétně v obchodním řetězci Kaufland, objevila situace, kdy šumivé víno pro dospělé, konkrétně perlivé víno Voscarini Hugo Frizzante bílé o objemu 0,75 litru, explodovalo. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Víno můžete vrátit

Zákazníkům bylo doporučeno, aby okamžitě zlikvidovali, nebo případně ho případně společně s účtenkou vrátili. Pokud však účtenku nemají, bylo jim doporučeno obrátit se na nejbližší pobočku Kauflandu za účelem získání informací o návratu výrobku. Vědci z německé technické univerzity v Clausthalu provedli fyzikální pokusy, které ukázaly, že nebržděná korková zátka může vylétnout z lahve „šampusu“ rychlostí až 40 kilometrů za hodinu, což je rychlost, která by mohla být pro lidi velmi nebezpečná. 

Protože doba mezi opuštěním lahve korkovou zátkou a následným zvukem výstřelu je velmi krátká, není možné se tak rychle nebezpečné situaci vyhnout. Celkově je potřeba být opatrný při manipulaci s lahvemi obsahujícími šumivé nápoje, ať už při jejich otevírání nebo při zacházení s nimi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články