Naučte se používat unikátní techniku 4-7-8, díky které usnete během chvilky

Problémy s usínáním má v dnešní době většina dospělých lidí. Může za to nadměrný stresový styl života i hodně úkolů, které v hlavě nosíme. Jak zaručeně rychle usnout a nabrat tak co nejvíce energie? Vyzkoušejte tuto novou zaručenou techniku.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Stres a nedostatek spánku jsou jasným ukazatelem dnešní doby

Ukažte na jediného člověka ve vašem okolí, kdo by si nestěžoval na únavu nebo velký stres. Určitě nikoho neobjevíte. Ať už se jedná o stres v práci nebo v soukromém životě, jsou zkrátka období, kdy se nám jen stěží dobře usíná. Přitom spánek je nejlepším lékem na únavu.

iZdroj obrázku: pixabay.com
Naučte se usnout skoro ihned

Pokud jste unavení po celý den a schází vám energie, pak ani nemůžete být produktivní či úspěšný v čemkoliv, co děláte. Vaše kariéra i osobní život pomalu klesají ze svého standardu a zbyde vám jen život plný únavy a stresu z věcí, které nestíháte. Tomu se dá však lehce zabránit, zvlášť ve chvíli, kdy si uvědomíte, že nikdy není pozdě na nové životní návyky.

Většina lidí si myslí, že spánek trvající pět hodin jim bohatě stačí k načerpání energie. Sice po takovém spánku nějakou energii naberete a pár hodin po probuzení budete produktivní, avšak z dlouhodobého hlediska plní energie nebudete. Nezbývá vám totiž kapacita na svěží přemýšlení a řešení každodenních úkolů nebo vzniklých problémů.

Dospělý člověk by měl spát alespoň sedm hodin denně

Studie jasně ukazují, že dospělý člověk by měl každý den spár v průměru sedm až osm hodin. To však ve většině případů není možné, protože denní rytmus a pracovní vytížení dnešní doby nejsou kompatibilní s tak dlouhým spánkem. Navíc k deficitu spánku pomáhají také sociální sítě, které neskutečným způsobem berou čas před usnutím. Není pak divu, že ještě hodinu po ulehnutí sledujeme novinky na sociálních sítích místo toho, abychom čas věnovali načerpání energie pomocí spánku.

iZdroj obrázku: pixabay.com
Co dělat, když nemůžete spát?

Nová technika, jak rychle a zaručeně usnout, je velmi jednoduchá. Stačí si osvojit tři základní pravidla, díky kterým usnete během chvíle. Jedná se o techniku zvanou 4-7-8. Pro aplikování této techniky stačí udělat:

  • nadechujte se nosem po dobu 4 vteřin
  • zadržte dech na 7 vteřin
  • vydechujte ústy po dobu 8 vteřin

Tuto techniku v klidu opakujte, dokud klidně neusnete. Je to zaručený způsob, jak uklidnit své myšlenky i tělo a oddat se kvalitnímu spánku co nejdříve. Nový den tak může začít s novou dávkou energie a odpočatostí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články