98 % lidí v hledání slona na obrázku selže. Psychologové tvrdí, že to zvládnou jen lidé s IQ 115+

Otestujte své pozorovací schopnosti a citlivost i na ty nejmenší detaily a pusťte se do hledání skrytého slona. Tento úkol dokáže potrápit i opravdu zkušené pozorovatele.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Obrázkové testy jsou skvělým způsobem, jak se zabavit a udělat zároveň něco dobrého pro své zdraví. Jejich pravidelným procvičováním můžete snížit hladinu stresu, míru úzkosti a depresí. Naopak zlepšíte svou schopnost se soustředit a nacházet i neotřelé způsoby řešení problémů, což využijete jak v osobním, tak i pracovním životě. Dejte se do hledání a zjistěte, jak snadno si s tímto úkolem dokážete poradit vy.

Jak vyřešit obrázkové testy

Abyste mohli jakýkoliv úkol úspěšně vyřešit, rozdělte si svůj myšlenkový postup do několika přesných kroků. Ze všeho nejdůležitější je vždy porozumět danému zadání, abyste přesně věděli, co je vaším úkolem. Pokud je to potřeba, neváhejte si jej přečíst klidně dvakrát. Dále si pozorně prohlédněte obrázek a otevřete své myšlení různým způsobům řešení. Jedině s otevřenou myslí se vám podaří zapeklité rozdíly a iluze prohlédnout.

Proč pravidelně trénovat obrázkové testy

Optické iluze, hlavolamy a hádanky jsou vynikajícími stimulátory mozku, které pomáhají k rozvoji některých jeho funkcí. Předně jimi zlepšíte své kognitivní funkce, kreativní a kritické myšlení i fantazii. Dále dochází k aktivnímu tréninku paměti, což pomáhá předcházet častému zapomínání i její případné ztrátě, která by vás ve starším věku mohla potkat.

iZdroj fotografie: Wepress News

Najděte na obrázku slona

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázku parku plného lidí a zvířat ukrytého slona. Přestože se jedná o jednoho z největších suchozemských savců, řešení úkolu není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Prozkoumejte pečlivě každičký detail a postupujte systematicky. Otestujte své schopnosti a zjistěte, jací jste pozorovatelé.

Kde se slon ukrývá

Pokud se vám podařilo toto skryté zvíře najít, pak patříte mezi opravdu výjimečné a bystré jedince, kteří si dokáží poradit i s velmi záludnými úkoly. Ve skutečnosti je slon ukrytý v koruně stromu, kde můžete spatřit jen jeho obrys. V případě, že jste při jeho hledání nebyli úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení a pusťte se do pravidelného tréninku.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle se podařilo najít slona na obrázku vám?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články