Pokud nedokážete přečíst číslo na obrázku, měli byste si zajít k očnímu

Tato obrázková iluze otestuje nejen váš zrak a pozorovací schopnosti, ale taky schopnost se soustředit. Pokuste se rozluštit číslo, které se ukrývá za vzorem v kolu.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Ať už toužíte potrápit své mozkové buňky, nebo si chcete zkrátit dlouhé chvíle, obrázkové testy jsou pro vás to pravé. Tento úkol kromě vašich pozorovacích schopností ověří také váš zrak. Otestujte zdraví svých očí a pusťte se do luštění tohoto optického klamu. Vaším úkolem je za barevným vzorem v kolečku najít ukryté číslo.

K čemu se využívají obrázkové testy

V poslední době se těší obzvlášť velké oblibě na sociálních sítích a internetu a slouží především jako zdroj zábavy. Mimo to však velmi pozitivně působí na rozvoj kognitivních funkcí mozku, stejně jako kritického a kreativního myšlení. Nabyté zkušenosti, které pravidelným tréninkem podobných úkolů získáte, navíc využijete jak v pracovním, tak osobním životě.

Najděte na obrázku všechny rozdíly a pokořte rekord 8 sekund. Dokáže to jen každý desátý člověk

Zapracujte na svém duševním zdraví

Mimo logických schopností a rozumových dovedností optické iluze, hlavolamy a hádanky přispívají ke snížení stresu, úzkosti i depresí. Navíc jimi trénujete svou paměť a předcházíte její případné ztrátě v pozdějších letech. Čím častěji obrázkové testy procvičujete, tím jednodušší se pro vás postupně stávají. Díky pravidelnému tréninku pro vás žádný problém nebude neřešitelný.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Odhalte číslo na obrázku

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem zjistit, jaké číslo se v kolečku ukrývá. Kontrastní barvy a specifický vzor tento úkol dále ztěžují, přesto pokud si chcete jeho řešení ještě okořenit, stanovte si pro své hledání určitý časový limit. Někdo díky tomu dokáže pracovat efektivněji a rychleji, jiní naopak pod tlakem ztuhnou a nedokáží se na nic jiného soustředit.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo rozluštit, jaké číslo se na obrázku ukrývá, pak patříte mezi velmi malé procento pozorných lidí s velmi ostrým zrakem. Ani složitý vzor neodvedl vaši pozornost od tohoto úkolu a nezastavil vás při jeho řešení. Ve skutečnosti se na obrázku nachází číslo 96. Jestli se vám nepodařilo tento obrázkový test vyřešit, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení.

Jak rychle jste dokázali rozluštit skryté číslo vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články