Písmenka se rozsypala a teď je hrozně těžké najít jedno, které tam nepatří. Do 10 sekund to zvládnou jen ti nejbystřejší jedinci

Tento vizuální test dokáže potrápit i opravdu zkušené pozorovatele. Najít mezi písmeny „Q“ jediné ukryté „O“ a stihnout to dříve, než vám vyprší čas, může být pěkný oříšek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tímto cvičením skvěle otestujete své pozorovací a analytické schopnosti. Abyste byli v tomto případě úspěšní, musíte najít jediné písmeno, které se od ostatních liší. Pro jeho nalezení však máte stanovený velmi krátký časový limit. Díky tomu si na vlastní kůži ověříte, jak dobře dokážete pracovat pod vnějším tlakem. Jestli bude vaše efektivita vyšší, nebo výrazně nižší.

Jaký mají hlavolamy přínos

Logické hry jako optické iluze, hádanky a hlavolamy působí přímo jako stimulátory mozku, díky čemuž udržíte svou mysl bystrou a aktivní. Jejich pravidelným procvičováním dochází k rozvoji kognitivních funkcí mozku, zlepšování paměti, kritického a kreativního myšlení i fantazie. Navíc jimi snížíte míru úzkosti, stresu a depresí.

K čemu slouží obrázkové testy

V dnešní době mají mnoho způsobů využití. Zejména jsou oblíbeným zdrojem zábavy, ale i nástrojem ve vzdělávání, kde pomáhají studentům rozvíjet své dovednosti a analytické schopnosti. Ve zdravotnictví slouží k rehabilitacím po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Kromě terapeutických účelů se používají taky ke zkoumání fungování mozku a rozdílnosti vnímání jednotlivých podnětů.

Najděte mezi písmeny „O“

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít mezi stejnými písmeny jediné ukryté „O“. Na úspěšné splnění tohoto úkolu však máte stanovený velmi krátký časový limit, a to pouhých 15 vteřin. Někteří lidé jsou díky vnějšímu tlaku při řešení podobných úkolů mnohem rychlejší a efektivnější, zatímco jiní mohou vlivem stresu zpanikařit a nedokáží se vůbec soustředit. 

Kde se „O“ nachází

Pokud se vám podařilo hledané písmeno najít, pak patříte mezi velmi inteligentní a bystré jedince. Vaše pozorovací schopnosti fungují na jedničku a i ve stresu dokážete odvést skvělou práci. Ve skutečnosti se „O“ nachází ve spodním řádku ve třetím sloupci zprava. Jestli vám jeho hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých dovednostech pracovat.

Jak rychle jste dokázali najít hledané písmeno vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články