Najít odlišného psa je jako hledat jehlu v kupce sena: Více než 93 % lidí to zabere déle než 30 sekund

Otestujte své pozorovací schopnosti a citlivost na detail a dejte se do tohoto jednoduchého obrázkového testu. Najděte odlišnou hlavu psa dříve, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hledání odlišnosti v souboru objektů je oblíbeným druhem obrázkových testů, pomocí kterých lidé testují své IQ a další dovednosti a schopnosti. Díky krátkému časovému limitu si navíc na vlastní kůži ověříte, jak dobře, nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem. Zatímco někteří jsou díky vnějšímu tlaku efektivnější a rychlejší, jiní vlivem paniky „zamrznou“ a nedokáží se na řešení vůbec soustředit.

Proč je dobré trénovat obrázkové testy

Pravidelným procvičováním optických iluzí, hlavolamů a hádanek nejen osvěžíte svou mysl, ale taky ji udržíte aktivní a bystrou i v pozdějších letech. Navíc jimi rozvíjíte kognitivní funkce mozku, stejně jako kritické a kreativní myšlení i fantazii. Postupně můžete zlepšit svou paměť a předejít její případné ztrátě. Utužíte i své duševní zdraví, protože snížíte hladinu stresu, úzkosti i depresí.

Jak vyřešit hlavolam

Než se pustíte do samotného řešení daného úkolu, musíte si být stoprocentně jistí, že jste porozuměli celému zadání. Hra se slovy nebo příliš velké množství informací vás může snadno zmást a připravit o drahocenný čas. Pokud je to třeba, rozdělte si zadání do několika částí, abyste mu zcela porozuměli. Dále postupujte systematicky a věnujte pozornost i těm nejmenším detailům.

Najděte odlišného psa

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít mezi na první pohled stejnými hlavami psa jediného, který se od ostatních něčím liší. Přestože se jedná o poměrně jednoduché zadání, velké množství detailů a rychle ubíhající časový limit vám může celé hledání velmi ztížit. Abyste však byli zcela úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám vyprší časový limit 12 vteřin.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo hledanou hlavu psa najít, pak jste velmi bystří a nadaní pozorovatelé, kterým jen tak něco neunikne. Ve skutečnosti se rozdíl nachází ve čtvrtém řádku zespodu a třetím sloupci zprava. Odlišná je pouze barva jazyka, která je o trochu tmavší než u jiných psíků. V případě, že vám hledání rozdílu zabralo více času nebo jste se k výsledku vůbec nedopracovali, dejte se do dalšího cvičení. Pravidelným tréninkem se z vás brzy stane mistr obrázkových testů.

Jak rychle se podařilo najít lišící se hlavu psa vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články