IQ test: Jen bystrý génius dokáže najít jeřába skrytého na obrázku. Je jinde, než si myslíte

Prohlédněte si pozorně tuto fotografii panenské přírody a pokuste se na ní najít ukrytého jeřába. Jen velmi malé procento lidí si dokáže s tímto úkolem poradit.

i Zdroj fotografie: Pleon Impact
                   

Mějte oči otevřené a pozorně se soustřeďte. V tomto zrakovém testu si můžete snadno vyzkoušet, jak citlivé a pečlivé jsou vaše pozorovací a analytické dovednosti. Pokud si chcete úkol ještě více ztížit, stanovte si časový limit 30 vteřin. Takto si snadno ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje, když jste vystaveni tlaku. Zapněte stopky a pusťte se do hledání.

Co je cílem zrakových testů

Obrázkové testy jsou většinou tvořeny různými hlavolamy, optickými iluzemi nebo klamy. Jejich hlavním úkolem je odvést pozornost od zjevného a překroutit realitu. Kvůli tomu si na první pohled nevšimnete skrytého předmětu nebo zvířete, přestože se na něj přímo díváte. Abyste toto cvičení úspěšně splnili, musíte jít až za hranice běžného uvažování a zapojit logiku a notnou dávku kreativity a kritického myšlení.

Jak vznikají optické iluze

Při tvorbě iluzí a optických klamů jsou často využívány geometrické tvary. Jejich uspořádání nebo zbarvení dokáže navodit pocit, že jsou předměty jinak velké, nebo se dokonce pohybují. Nezřídka se využívá také kontrastních barev a hry světla a stínu. Uspořádáním jednotlivých prvků lze interpretovat objekt pozorování mnoha způsoby a odhalit pravdu vyžaduje velké soustředění.

iZdroj fotografie: Pleon Impact

Najděte skrytého jeřába

Tato fotografie pořízená v divoké přírodě zahrnuje spoustu detailů, které hledání jeřába výrazně ztěžují. Na první pohled je téměř nemožné ptáka podobného volavce najít, přesto se jeden na obrázku nachází a je přímo před vašima očima. Zklidněte svou mysl, ztište všechny rušivé elementy a pusťte se do hledání. Čím snáze úkol splníte, tím vyšší bude vaše odhadované IQ.

Kde se jeřáb nachází

Pokud se vám podařilo dobře maskované zvíře odhalit, vypovídá to o vás, že jste velmi soustředěný a pečlivý člověk. Svých cílů se jen tak nevzdáváte a nejste zvyklí prohrávat. V případě, že se vám jeřába najít nepodařilo, podívejte se do středu obrázku. Před rákosím se nachází silueta jeřába popelavého, který se svým pozadím téměř splývá. Pusťte se rovnou do řešení dalšího úkolu a pracujte na svých schopnostech. Brzy budete zvládat tato cvičení levou zadní.

iZdroj fotografie: Pleon Impact

Jak rychle se vám podařilo ukrytého jeřába najít?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články