Vyfotil ptakopyska, nikdo mu ale nevěří, protože moc nejde vidět. Jen 1 z jeho 15 kamarádů ho dokázal najít. Vidíte ho?

Tato obrázková výzva pěkně potrápí vaše mozkové závity. Prohlédněte si pozorně tuto fotografii a pokuste se na ní najít ukrytého ptakopyska dříve, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obrázkové testy jsou oblíbeným a zábavným způsobem, jak otestovat své IQ a další schopnosti, a zároveň jde o zajímavou aktivitu pro trávení volného času. Pouze velmi pozorní a bystří pozorovatelé dokáží na této originální fotografii hledané zvíře v časovém limitu nalézt. Pokud toužíte otestovat své dovednosti, zapněte stopky a pusťte se do jeho hledání.

Co je optická iluze

Optická iluze nebo klam je jev, který působí na zrakový systém i vnímání mozku. Kombinací různých prvků, tvarů a barev zkresluje způsob, jakým naše mysl danou věc vnímá, a výsledný obraz se může od skutečnosti velmi lišit. Často vytváří pocit, že se předmět pohybuje, mění velikost nebo barvu. Některé druhy iluzí jej dokáží skrýt přímo před vaším zrakem.

Vyzkoušejte svou pozornost a najděte na obrázku chybu. Jen 5 % Čechů to zvládne pod 10 sekund

Využití optických iluzí

Iluze a klamy, stejně jako hlavolamy a hádanky jsou často využívány jako součást IQ testů a jiných způsobů, jak ověřit znalosti a dovednosti studentů nebo je postupně rozvíjet. Uplatnění však mají také ve zdravotnictví pro své terapeutické a rehabilitační účinky. Některé firmy je využívají při výběrových řízeních, aby pro ně bylo snazší vybrat vhodného uchazeče pro své zaměstnání.

Najděte skrytého ptakopyska

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na originální fotografii divoké přírody najít ukrytého ptakopyska, který dokonale splývá se svým prostředím. Samotné hledání vám však ještě ztíží skutečnost, že pro jeho nalezení máte stanovený jen velmi krátký časový limit, a to pouhých 15 vteřin. S touto výzvou si dokáží poradit jen ti opravdu nejlepší.

Kde se zvíře ukrývá

Pokud se vám ptakopyska podařilo včas najít, pak patříte mezi opravdu nadané a bystré pozorovatele, kterým neunikne ani ten nejmenší detail. Ve skutečnosti se hledané zvíře nachází na břehu řeky v pravé části fotografie. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste jej vůbec nalézt nedokázali, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Jak rychle jste dokázali najít ptakopyska vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články