Téměř nikdo nezvládne najít všechna písmena B na obrázku. Patříte mezi 1 % Čechů, kteří znají správnou odpověď?

Vizuální testy jsou skvělým způsobem, jak otestovat své pozorovací a vyhodnocovací schopnosti. Prohlédněte si obrázek s čísly 8 a najděte mezi nimi rozmístěná písmena.

i Zdroj fotografie: The Laugh Club
                   

Hlavolamy, hádanky, rozdíly a jiné obrázkové testy se v poslední době těší velké oblibě. Spousta lidí díky nim dokáže vypnout hlavu a odvést pozornost od stresujících nebo úzkostných myšlenek. Kromě toho lze zábavnou formou procvičovat paměť, logické uvažování a citlivost i na ty nejmenší detaily. Pusťte se do tohoto úkolu a zjistěte, jaký génius se ve vás skrývá.

K čemu slouží optické klamy

Iluze, klamy nebo hádanky se nejčastěji používají ve vzdělávání, kde slouží k otestování IQ a jiných dovedností. Setkat se s nimi však můžete také v psychologické poradně nebo při rehabilitacích po úrazu hlavy nebo vážnějším mozkovém onemocnění. Skvělým nástrojem jsou také při přijímacích pohovorech, kdy jsou využívány k rozpoznání klíčových vlastností uchazečů.

Jak vznikají optické klamy

Pro tvorbu iluzorních obrázků nebo hádanek se často využívá hra se světlem nebo barvami. Kontrasty dokáží schovat předmět, který vám leží přímo před očima, aniž byste si toho na první pohled všimli. Používají se také různé geometrické tvary nebo jiné obrysy. Úkolem je překroutit realitu a odvést vaši pozornost od zjevného. Tyto testy zaručeně potrápí vaši mysl.

iZdroj fotografie: The Laugh Club

Kolik najdete písmen B

Prohlédněte si pozorně obrázek s osmičkami a spočítejte, kolikrát je místo osmičky vyobrazeno písmeno B. Abyste tento úkol úspěšně splnili, nesmíte se nechat zmást. Pokud si jej chcete ještě více ztížit, stanovte si pro jeho dokončení časový limit 15 vteřin. Takto zjistíte, jak dobře nebo špatně jste schopní pracovat pod tlakem.

Kolik písmen se na obrázku nachází

Podařilo se vám všechna písmena najít? Pak patříte mezi opravdu vnímavé a citlivé jedince s nadprůměrným IQ. Jen málokdo dokáže prohlédnout klam, který vzniká prohlížením jednotlivých řad, a všechna písmena odhalit. Ve skutečnosti se na obrázku nachází přesně 8 písmen, která však při rychlém prohlížení splývají s čísly. Pokud se vám všechna písmena najít nepodařilo, můžete se rovnou pustit do dalšího úkolu a na svých schopnostech zapracovat.

iZdroj fotografie: The Laugh Club

Jak rychle jste stihli najít všechna písmena?

Zdroj: TheLaughClub
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články