V této vizuální hádance selže skoro každý. Najít číslo 3 do 20 vteřin téměř nikdo nedokáže

Otestujte své logické a pozorovací schopnosti a pokuste se mezi samými pětkami najít na obrázku ukrytou trojku. Podařit se vám to musí dříve, než vám vyprší krátký časový limit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hlavolamy patří mezi oblíbený zdroj zábavy a zároveň způsob, jak potrápit své mozkové závity a udělat něco prospěšného pro své duševní zdraví. K jejich popularitě přispívají i internet a sociální sítě, které umožňují do jejich řešení zapojit lidi z celého světa. Ti si pak mohou vzájemně pomáhat, sdílet dosažené výsledky nebo soupeřit. Vyzkoušejte, jak jste na tom a jak rychle dokážete najít ukrytou trojku mezi pětkami.

Co jsou obrázkové hádanky

Jedná se o druh vizuální či logické hádanky, kterou musíte vhodnými způsoby vyřešit. Často se to neobejde bez toho, abyste se na věc podívali z různých úhlů pohledu nebo uvažovali nad rámec běžného myšlení. Jedině tak dokážete prohlédnout optickou iluzi nebo jiný klam, který je často při jejich tvorbě používán. Velmi snadno tak otestujete nejen své IQ, ale také schopnost řešit různé problémy. Díky časovému limitu si navíc ověříte, jak dokážete pracovat pod tlakem.

Jaký je přínos hlavolamů

Pravidelné procvičování obrázkových testů pomáhá rozvíjet kognitivní funkce mozku, kreativní a kritické myšlení, ale i fantazii. Dále velmi pozitivně působí na paměť a předchází jejímu případnému zhoršování v pozdějších letech. Zároveň jimi můžete snížit úroveň prožívaného stresu, míru úzkosti i depresí. Jedná se tak o velmi jednoduchý, ale efektivní způsob, jak udržet svou mysl aktivní a bystrou i v pozdějších letech a své mentální zdraví ve skvělé formě.

Najděte na obrázku trojku

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku s velkým množstvím pětek najít jedinou trojku. Kromě záplavy stejných čísel vám hledání ztíží i krátký časový limit, který máte stanovený jen na pouhých 20 vteřin. Abyste byli v hledání úspěšní, musíte se pečlivě soustředit i na ten nejmenší detail a postupovat systematicky. Zatímco někteří jsou pod tlakem při řešení úkolů efektivnější a rychlejší, jiní mohou naopak zpanikařit a nedokáží se vůbec soustředit. 

Kde se trojka nachází

Pokud se vám podařilo hledané číslo najít, pak patříte mezi velmi bystré a inteligentní pozorovatele, kterým jen tak něco neunikne. Jde tak trochu o chyták, ve skutečnosti se trojka nachází jen v nadpisu na obrázku. V případě, že vám její hledání zabralo více času nebo se vám vůbec nepodařilo, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení. Stačí pár minut denně a brzy podobné úkoly zvládnete vyřešit levou zadní. Nabyté dovednosti pak oceníte nejen v soukromém, ale i pracovním životě.

Jak rychle se podařilo vyřešit tento záludný úkol vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články