Muž spolkl baterii. Doktoři mysleli, že má infarkt

Některé příběhy působí vskutku neuvěřitelně. Ve filmu byste si o nich mysleli, že jde o nerealisticky bujnou fantazii scénáristy, který se při konstrukci dějové linky dostal do úzkých. S takovými příběhy ale většinou přijde sám život.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Do této kategorie spadá třeba případ šestadvacetiletého vězně, který v Itálii spolkl tužkovou baterii.

Elektroencefalograf v koncích

Můžeme pochopitelně diskutovat nad detaily, například zda tak učinil dobrovolně nebo ho přinutili silnější spoluvězni, zda baterii ukrýval před strážnými… Faktem však je, že baterie zmátla lékaře. A také elektroencefalograf ve florentské nemocnici Santa Maria Nuova, přístroj totiž ukazoval, že pacient přivezený sanitkou vězeňské služby má infarkt.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Přístroj baterie zmátla

Přístroj však podle všeho zmátla právě baterie, která zamezila, aby měření elektrického potenciálu mozkové aktivity bylo akurátní. Muž totiž jiné příznaky akutního infarktu neprojevoval, a tak se ošetřující lékaři rozhodli nejprve odstranit baterii uvízlou v jeho jícnu. Tu odhalil rentgen, pacient nebyl schopen komunikace. Po vyjmutí baterie začaly všechny lékařské přístroje ukazovat skutečné údaje. Pro lékaře tak incident přinesl několik zajímavých poznatků, které však snad nebudou ve své další praxi potřebovat.

Nezvyklé objekty v trávicím traktu

Tužková baterie není jediný neobvyklý objekt, který lidé podle lékařských zpráv spolkli. Mezi ty nejšílenější případy, s nimiž se lékaři museli potýkat, patřily:

  • Desetiletá dívka, která spolkla populární hračku fidget spinner
  • Mladý Chorvat spolkl zapalovač, lékařům se přiznal až po dlouhých 17 měsících – zapalovač v žaludku vydržel bez většího poškození, plyn se z něj ale uvolnil
  • Irský vězeň polkl mobilní telefon, když neměl jinou variantu, jak ho ukrýt před strážnými
  • Korejská puberťačka nedopatřením spolkla chytrý náramek Misfit Shine
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Polykat baterie není dobrý nápad
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články