Muž dostal v jeden den dvě dávky vakcíny proti covid-19. Následky byly vážné

Muž ve věku 91 let z Ohia dostal omylem obě dávky vakcíny proti koronaviru během jediného dne a dostavil se šok.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Victor Smith byl poprvé očkován 22. Ledna; ale později se dostavila únava, která je obecně známým vedlejším efektem vakcinace, a Smith upadl. Protože je po amputaci, byl hospitalizován a pak převezen do rehabilitačního ústavu v Hamiltonu v Ohiu. A tady se věci dostaly do zmatku, který vyústil v nečekané setkání plošné vakcinace a té registrované.

Dvě dávky v jeden den

Dne 25. února byl Smith stále v rehabilitačním ústavu, když přišel jeho objednaný čas na druhou dávku vakcíny podle původního termínu. Byl převezen na místo, dostal injekci a v pořádku se dostal zpátky, což potvrdila novinám jeho dcera Dawn Smith Theodore. Jenže v ten samý sen byli hromadně očkováni také pacienti samotné kliniky, kde se v tu dobu Smith zotavoval z původního zranění následkem pádu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Došlo ke zmatku mezi pacienty s podobnými jmény a Smith získal další dávky vakcíny – pro něj třetí – jen 4 hodiny po té, kterou obdržel přesně podle plánu. Vakcinační plán mRNA vakcín funguje na principu dvou dávek s rozestupem tři až čtyři týdny. Do rehabilitačního ústavu dorazili hasiči s tím, že mají vakcínu pro Victora. Sestřička se ujistila, zda má jít o Victora Smithe a pak jim dala číslo pokoje, líčí dcera.

Příliš důkladné očkování

Ta prohlásila, že její otec už dvě dávky měl. Po třetí dostalo jeho tělo šok a klesl mu krevní tlak. Nevypadalo to vůbec dobře a hrozila mu smrt. Jeho stav se naštěstí časem zlepšil a nyní se úspěšně zotavuje. Personál okamžitě rozeznal příznaky a stejně rychle zareagoval. Požární oddělení vyšetřuje celý incident, protože bylo odpovědné právě za distribuci vakcín pro tento rehabilitační ústav.

iZdroj fotografie: Pixabay

„Naše myšlenky jsou s pacientem a jeho rodinou, jak pokračuje ve svém zotavení,“ uvedly všechny zúčastněné instituce ve svých prohlášeních k události, která se odehrála. Naštěstí jde o zcela ojedinělý případ, který ovšem ukázal na nečekané riziko, které je o to vážnější, pokud jde o někoho v tak pokročilém věku, jako je Victor, kterému je 91. V tomto případě to může naštěstí vyprávět jako vtipnou historku a jeho tělo má nejspíše protilátek nadmíru.

Zdroj: Newsweek

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články