Muž dostal v jeden den dvě dávky vakcíny proti covid-19. Následky byly vážné

Muž ve věku 91 let z Ohia dostal omylem obě dávky vakcíny proti koronaviru během jediného dne a dostavil se šok.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Victor Smith byl poprvé očkován 22. Ledna; ale později se dostavila únava, která je obecně známým vedlejším efektem vakcinace, a Smith upadl. Protože je po amputaci, byl hospitalizován a pak převezen do rehabilitačního ústavu v Hamiltonu v Ohiu. A tady se věci dostaly do zmatku, který vyústil v nečekané setkání plošné vakcinace a té registrované.

Dvě dávky v jeden den

Dne 25. února byl Smith stále v rehabilitačním ústavu, když přišel jeho objednaný čas na druhou dávku vakcíny podle původního termínu. Byl převezen na místo, dostal injekci a v pořádku se dostal zpátky, což potvrdila novinám jeho dcera Dawn Smith Theodore. Jenže v ten samý sen byli hromadně očkováni také pacienti samotné kliniky, kde se v tu dobu Smith zotavoval z původního zranění následkem pádu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Došlo ke zmatku mezi pacienty s podobnými jmény a Smith získal další dávky vakcíny – pro něj třetí – jen 4 hodiny po té, kterou obdržel přesně podle plánu. Vakcinační plán mRNA vakcín funguje na principu dvou dávek s rozestupem tři až čtyři týdny. Do rehabilitačního ústavu dorazili hasiči s tím, že mají vakcínu pro Victora. Sestřička se ujistila, zda má jít o Victora Smithe a pak jim dala číslo pokoje, líčí dcera.

Příliš důkladné očkování

Ta prohlásila, že její otec už dvě dávky měl. Po třetí dostalo jeho tělo šok a klesl mu krevní tlak. Nevypadalo to vůbec dobře a hrozila mu smrt. Jeho stav se naštěstí časem zlepšil a nyní se úspěšně zotavuje. Personál okamžitě rozeznal příznaky a stejně rychle zareagoval. Požární oddělení vyšetřuje celý incident, protože bylo odpovědné právě za distribuci vakcín pro tento rehabilitační ústav.

iZdroj fotografie: Pixabay

„Naše myšlenky jsou s pacientem a jeho rodinou, jak pokračuje ve svém zotavení,“ uvedly všechny zúčastněné instituce ve svých prohlášeních k události, která se odehrála. Naštěstí jde o zcela ojedinělý případ, který ovšem ukázal na nečekané riziko, které je o to vážnější, pokud jde o někoho v tak pokročilém věku, jako je Victor, kterému je 91. V tomto případě to může naštěstí vyprávět jako vtipnou historku a jeho tělo má nejspíše protilátek nadmíru.

Zdroj: Newsweek

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
Události247.cz
Události247.cz
,,Hrozba jaderného konfliktu nepominula. Naopak se zvýšila,“ říká exprezident Ruska Medveděv
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
adbz.cz
adbz.cz
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu