Stačí 2krát denně sedět v poklidu po dobu 20 minut a s tělem se začne dít spousta pozitivních věci

Blahodárné účinky meditace již zažilo mnoho lidí, avšak přesto nejde o široce rozšířenou praktiku. Přitom se stačí jen dvakrát denně na chvíli posadit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Existuje několik verzí meditace, o kterých hovoří také odbornice v oblasti psychologie Marney A. White. Jednou z nich je řízená meditace založená na poslechu textu. Ten vám pomocí slov, obrazů a relaxačních mentálních cvičení pomůže odložit negativní emoce. Postupem času vás začne přivádět k pozitivním myšlenkám, až nakonec najdete klid a vnitřní pohodu. Doporučuje se poslouchat nebo sledovat tuto metodu před spaním, jelikož vás uvede do poklidného a nerušeného spánku. Existují však i jiné metody, které nevyžadují tolik času a může je praktikovat skutečně každý.

Najděte si pohodlný způsob relaxace

Dělejte to způsobem, který vám vyhovuje. Za jednu z nejjednodušších a nejoblíbenějších forem relaxace se považuje transcendentální meditace. Má taktéž jedny z největších podkladů v podobě vědeckého výzkumu podporujícího její působení – od lepšího kardiovaskulárního zdraví přes klidnější chování až po zvýšenou kreativitu. K tomu všemu je tato technika naprosto jednoduchá.

Velice jednoduchá meditace

Člověk se pohodlně usadí, zavře oči a dvakrát denně opakuje mantru. Další důležitou informací je fakt, že není vůbec nutné své myšlenky potlačovat. Ať už jsou naplněny pozitivními, či negativními emocemi. To znamená nechat myšlenky přicházet a odcházet. Najít cestu k vnitřnímu klidu a nechat všechny problémy plavat.

Jak to může vlastně tělu pomoci?

Kondicionování neboli programování je fenomén, který musí nastat, aby člověk mohl žít svůj život. K úpravě může dojít v průběhu času nebo dokonce během okamžiku. Například zjistíte, že plamen je horký, a od té doby se bojíte kontaktu s plameny. Když cvičíte TM, podmiňujete svou mysl tak, aby měla zcela novou reakci na samotnou myšlenku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ty vyvolávají nadále emoce nebo nějakou akci na určitý podnět. V každém případě může „akce“ znamenat i vnitřní fyziologické reakce vázané na emoce. To se pojí např. s pocením, zvýšeným krevním tlakem, tepem apod.

Cvičte pravidelně a důsledně

Cvičení meditace 2x denně po 20 minutách se nijak neliší od provozování sportu. Vyžaduje pravidelnost a má vliv na lidské zdraví. Meditace vám také pomáhá překonat lákavé myšlenky s chladnou hlavou a větší silou vůle. Obecně platí, že jste méně v pokušení jít špatným směrem a dělat politováníhodná rozhodnutí. Uvědomíte si, co cítíte a jakým způsobem uvažujete. Složité situace tedy snadněji překonáte a můžete proplouvat životem daleko snáz.

Jakým způsobem se vypořádáváte se stresem vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články