IQ test, který dokážou vyřešit jen skuteční géniové. Na správné řešení přijde do 60 sekund jen člověk s IQ 120+

Tato matematická výzva vás určitě nadchne. Jedná se o klasický úkol se zápalkami, kde máte omezený počet možností, jak se sirkami pohnout, aby rovnice dávala smysl.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Znáte rébusy typu „můžeš pohnout jen s jednou zápalkou“? Na internetu jich najdete spousty, některé už vám možná prošly pod rukama a znáte řešení, ale je jich nespočet, s nimiž jste se dozajista ještě nesetkali. Tato hádanka je jedna z těch náročnějších, musíte provést hned dva tahy. Klasicky musíte zápalky uspořádat tak, aby příklad vycházel matematicky správně.

Otestujte své logické myšlení

Internet je plný hádanek a IQ testy patří mezi velice populární hry, které zkoušejí vaše logické myšlení a schopnost obratně řešit různě složité problémy. Tato intelektuální výzva je jedna z takových hádanek, která má za úkol prověřit, jak jste na tom s logikou. Je potřeba vyřešit matematickou rovnici tak, že jednu zápalku zcela odstraníte a druhou pouze přemístíte, aby výsledek dával smysl. Soustřeďte se a pusťte se do toho.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Dokonalá stimulace mozku

Rébusy, hádanky, křížovky, vizuální výzvy, optické klamy, to všechno a mnoho dalšího je skvělým cvičením pro váš mozek. Kdo by nechtěl zůstat co nejdéle mladý? To však neplatí pouze pro váš zevnějšek, musí vám odpovídajícím způsobem fungovat také vaše mysl. S postupem času se váš mozek opotřebovává, a pokud jej nebudete pravidelně trénovat, zleniví.

IQ cvičení citu pro detail a soustavné pozornosti: Najdete odlišný hrníček do 10 vteřin, nebo selžete jako většina populace?

Najednou zjistíte, že více zapomínáte, nesoustředíte se a vaše pozornost už není, co bývala. To například můžete zjistit za volantem, což může být velice nebezpečné. Proto je potřeba mozek neustále zatěžovat, nutit ho pracovat, a nejlepší je to samozřejmě provést zábavnou formou. Nyní se podívejte na výsledek matematické rovnice se zápalkami.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Výsledek matematického IQ testu

Je dobře, že jste přijali tuto výzvu se zápalkami a našli řešení. Jak ukazuje obrázek, správná podoba rovnice je 22 – 11 – 4 = 7. U prvního čísla 221 můžete vidět, že byla u 1 odstraněna spodní zápalka a vrchní přemístěna do výsledku. Z 1 se rázem stala 7 a vše najednou dává smysl, že? Pokud se vám vyřešit rovnici nepodařilo, nezoufejte. Jak už bylo zmíněno, internet a sociální sítě jsou plné podobných hádanek, můžete trénovat tak dlouho, jak jen budete chtít.

Jak se vám podařilo rovnici vyřešit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články