Legrácky v letadle skončily zatčením: Za hloupý vtípek může muž skončit na 15 let ve vězení

Jeden z pasažérů Avelo Airlines vtipkoval o tom, že se na palubě letadla nachází bomba. Teď mu hrozí až 15 let za mřížemi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S některými vtipy musíte být velmi opatrní a to zvláště s těmi, které zahrnují nebezpečí. Své o tom ví i pasažér letu Avelo Airlines, který za svůj vtípek může zaplatit svou svobodou. Po přistání letadla totiž jednomu spolucestujícímu řekl, že je štěstí, že oba přežili, protože byla v letadle celou dobu bomba. Informuje o tom web Thestreet.

Za vtípek odnětí svobody

Šokující situace se odehrála na letišti Palm Beach (PBI), v USA na Floridě. Šokovaný muž, kterému byla sdělena informace o bombě, okamžitě vše oznámil letištní ostraze, která naváhala a okamžitě zasáhla. Netrvalo dlouho a vtipálek byl zadržen. Ukázalo se, že si vůbec neuvědomoval závažnost svého tvrzení a svůj čin nebral za nijak závažný. Teď mu za neuvážený čin hrozí až 15 let vězení.

Soud se s ním mazat nebude

Soudní zástupci jeho smysl pro humor nesdílí a kromě vězení, které mu hrozí, bude muset zaplatit i pokutu ve výši několika desítek tisíc korun. Muž sice vyjádřil lítost nad svým nevhodným vtipem, avšak prokurátor byl neúprosný. Provinilec tak momentálně čeká ve vazbě do té doby, než proběhne soud. Američané berou téma vtipkování o hrozbách na palubách letadel velmi vážně. Prokurátoři jsou nemilosrdní a dělají vše proto, aby odradili další potenciální vtipálky. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Takových případů je více

Ačkoliv tresty za vyvolaní falešných poplašných zpráv jsou vysoké, zdá se, že některé jedince to od vtipkování neodradí. Podobný případ se stal i  5. července 2023, kdy byl let Alaska Airlines 334 z Atlanty do Seattlu odkloněn na mezinárodní letiště Spokane (GEG) kvůli hrozbě hlášené jedním z cestujících na palubě. 38letý muž teď taktéž čeká na svůj trest. 

V srpnu tohoto roku se odehrál další podobný případ. Na letiště Nottingham East Midlands (EMA) ve Spojeném království vyslána ozbrojená policie poté, co cestující v Boeingu 737-800 tvrdil, že má v držení bombu. Informace se ukázala být nepravdivá a zatčený provinilec momentálně čeká na soud. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články