Vědci vyvíjí univerzální protokol pro případ kontaktu s mimozemskou civilizací. Budou v něm jasné pokyny pro postup v komunikaci

Vědci se po dlouhé době opět spojili a přišli s novým unikátním protokolem, který poukazuje na mimozemskou civilizaci a způsob jejího kontaktování.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vědci pracují na oficiálním „mimozemském kontaktním protokolu“ pro případ, že by mimozemšťané kontaktovali lidstvo. Poprvé od konce 80. let se odborníci a vědci spojili, aby vytvořili sérii protokolů pro kontakt se zástupci jiných civilizací. Trvalo to sice dlouho, ale síly se nakonec daly dohromady.

Protokol pro mimozemský kontakt

„Sci-fi je plná studií o dopadech na lidskou společnost poté, co se setkala s životem nebo nějakou formou inteligence odjinud“, říká John Elliott, vědec z University of St Andrews ve Skotsku. Elliott je konkrétněji koordinátorem nově založeného SETI Detection Hub na této univerzitě. Jedná se právě o tu organizaci, která vyvine nový protokol pro mimozemský kontakt. Podle Elliotta se nový výzkumný tým této organizace dostane nad rámec úvah o dopadu potenciálního setkání s mimozemšťany a začne se soustředit na to, jak by lidstvo mělo na takový kontakt reagovat.

Zakládání různých protokolů

V současnosti jediný protokol pro kontakt s mimozemšťany byl založen komunitou SETI v roce 1989. Protokol, který byl naposledy revidován před více než deseti lety, je přinejmenším vágní, pokud jde o mezinárodní reakce na mimozemšťany. Většinou se zaměřuje na důležitost sdílení objevů s veřejností a širší vědeckou komunitou. V případě potvrzeného kontaktu s mimozemšťany je hlavní praktickou radou protokolu pro vědce požádat o radu OSN nebo jiný řídící orgán. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Signály z vesmíru budou nadále analyzovány

Místo toho, aby se soustředilo na odesílání zpráv mimozemšťanům, bude SETI Detection Hub skenovat signály z vesmíru. A to výhradně pro potencionální zprávy odesílané mimozemskými formami života. Hlavním účelem by bylo najít nebo nějakým způsobem vyvinout rámec pro nalezení smyslu těchto signálů.

Jak byste mimozemšťany kontaktovali vy?

Zdroj: LiveScience
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články