Zábavný psychologický test ve vás odhalí pravého detektiva. Spáchal muž na obrázku sebevraždu? Jen 40 % lidí odhalí pravdu

Lidé mají ve vínku dán dar zvědavosti. Právě ta vás pohání k tomu, abyste se ptali na otázky a neskočili hned na to, co vám naservírují pod nos. Jako v tomto případě.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Kulakova
                   

Jaký typ člověka jste? Spokojíte se s tím, co vám ostatní řeknou, anebo si vždy ověřujete pravdu a nenecháte se tahat za nos? Tento test je dělán pro lidi, kteří se jednou chystají stát například detektivem. Vypadá sice spíše jako hra pro děti, ve skutečnosti ale hodně vypoví o vaší schopnosti umět si vydedukovat správné závěry. A to se vám může hodit i v každodenním životě.

Proč se vyplatí umět dedukovat

Pokud má být člověk upřímný, musí uznat, že ne vždy je život jen krásný a pohádkový. Někdy, vlastně dost často, dochází k tomu, že vám někdo chce jistým způsobem ublížit. Může se jednat o zákeřnou kamarádku, která se vám snaží přebrat chlapa. O falešný pracovní inzerát, kdy místo na pohovoru do firmy skončíte na koženém gauči. Nebo také o podvodníka, co se bude vydávat za zákazníka, u kasy nastane problém s penězi a on je přepočítá tak mistrně, že z toho vyjdete o tisícovku chudší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A to je jen slabý výčet toho, jak nebezpeční někteří lidé dokáží být a co všechno vám mohou udělat. Do těch hororovějších scénářů je lepší se nepouštět, ale pokud jste někdy viděli nějaký akční thriller s práškem hozeným do pití, tak víte, že může být hůř. Jak se před takovými situacemi alespoň trochu chránit? Naučte se dedukovat. Stačí začít postupně, třeba tímto testem, a za nějaký čas se vypracujete a naučíte se nově získané schopnosti užívat i v osobním životě.

Byla to sebevražda, nebo ne?

Vžijte se do situace detektiva, který dostal hlášení o muži, jenž spáchal sebevraždu. Okamžitě se vydal na místo činu zjistit, co se stalo. Jakmile tam dorazil, uviděl na zemi magnetofon, mrtvého muže s pistolí v ruce a kousek opodál jeho kabelu. Nikdo na nic nesahal, detektiv zde byl tedy první a rovnou se jal záznam pustit. „Jsem unavený tímto životem, vše je velká nespravedlnost. Chci už skončit tu bolest a utrpení a taky to udělám, nemůžete mi bránit.“ Pak už zazněl jenom výstřel. Proč si detektiv myslí, že se nejednalo o sebevraždu?

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Kulakova

Pokud čtete dále a stále neznáte odpověď, na chvíli se zkuste zamyslet a kdyžtak si zadání přečtěte ještě jednou. Nyní se totiž dozvíte odpověď, tak abyste si nezkazili celý zážitek tím, že si ji omylem přečtete. Pokud se vám podařilo vydedukovat řešení této zapeklité situace, nyní si ho můžete zkontrolovat. Odpověď je vlastně také otázkou. Jak by muž dokázal převinout kazetu na začátek, kdyby se zabil sám?

Jakým způsobem svou dedukci rozvíjíte vy?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články