Upírka Josephine Smith: Má chuť na lidskou krev a nemůže si pomoct

Našli ji celou od krve poté, co pokousala nebohého vozíčkáře a křičela, že je upírka. Co se však skrývá za podivnými choutkami Josephine Smith?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tehdy dvacetidvouletá Josephine Smith se stala klíčovou postavou jednoho z nejstrašidelnějších případů, který dodnes rezonuje v paměti Spojených států. Jde o skutečný případ upírství, nebo jen poblázněnou ženu?

Skutečná upírka

V začátcích roku 2011 začaly kolovat zprávy o podivných událostech v klidném městečku na Floridě. Obyvatelé byli svědky nevysvětlitelných jevů a záhadných zmizení. Příběhy o krutých rituálech a podivných setkáních začaly šířit jako požár. A pak nastal den, který zapsal nevymazatelnou stopu v historii – den, kdy se Josephine Smith stala klíčovou postavou v tomto děsuplném dramatu. Přestože byla původně známá jako klidná a rezervovaná mladá žena, najednou se stala terčem pozornosti kvůli obviněním spojeným s praktikováním vampirismu. Byla totiž jednoho dne objevena polonahá a potřena krví. O kus dál se nachází vystrašený vozíčkář, který byl Josephine pokousán. Údajně měla pokřikovat, že je upírka a že se z něj chystá vysát krev. Vyšetřovatelé tvrdili, že se zapojila do tajemných rituálů, ve kterých hrála krev klíčovou roli pro spojení s nadpřirozeným. 

Prapodivné rituály

Skupina, do níž údajně patřila, měla hluboké kořeny v okultismu a černé magii. Podle nich se tito jedinci účastnili temných obřadů, aby získali moc a posílili své schopnosti. Smith však odmítala veškerá obvinění a tvrdila, že jde o nedorozumění. Její obhájci tvrdili, že celý případ je postaven na spekulacích a přehnaných zprávách médií. Nicméně veřejnost si nemohla nevšimnout temného stínu, který se nad tímto případem vznášel. Příběh Josephine Smith přitáhl pozornost psychiatrů, kteří se snažili porozumět tomu, co vedlo mladou ženu k údajné účasti na temných praktikách. Analýzy její osobnosti, rodinného prostředí a sociálních vazeb se staly součástí širší debaty o duševním zdraví a vlivu okultismu na lidskou psychiku. Ačkoli se případ nakonec dostal před soud, mnoho otázek zůstává nezodpovězených. 

Zvláštní touha

Tento incident vyvolal obavy veřejnosti a přiměl ji zamyslet se nad tím, jak daleko může lidská touha po tajemství a nadpřirozeném zajít. Josephine Smith tak nejenže představuje postavu hrůzy, ale stala se i symbolem zkoumání temných stránek lidské psychiky. Případ Josephine Smith zůstává jedním z nejkontroverznějších a nejzajímavějších výjevů v historii kriminálních případů. Otevřel otázky o hranicích mezi realitou a mýtem, o vlivu okultních praktik na společnost a o schopnosti lidské mysli proniknout do temných světů. „Zajímavostí je i to, že pracuje jako asistentka zubaře na stomatologické univerzitě. 

Může být Josephine posedlá upírskými kousanci a touhou po prolití krve? Jedná se jen o divné děvče s bizarními choutkami, nebo je to moderní upírka?„. Na tuto otázku se snažil odpovědět magazín Epocha.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články