Čech prý vyfotil kozu, vůbec nikdo mu ale nevěří, protože na fotce nejde vidět. Dokážete ji najít za méně než 30 sekund?

Tato obrázková výzva otestuje vaše pozorovací schopnosti i váš postřeh. Pro její úspěšné vyřešení máte stanovený jen velmi krátký časový limit, a to pouhých 16 vteřin.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Obrázkové testy jsou oblíbeným zdrojem zábavy i způsobem, jak otestovat některé své dovednosti a schopnosti. Díky internetu a sociálním sítím jejich popularita ještě roste, protože se tím urychluje jejich šíření, a zároveň se do jejich řešení mohou snadno zapojit lidé z celého světa. Ti si pak mohou vzájemně pomáhat, soupeřit nebo porovnávat dosažené výsledky.

Jak funguje optická iluze

Optické klamy a iluze přímo působí na zrakový systém i mozek člověka. Často dokáží lidské myšlení zmást a odvést jeho pozornost od skutečnosti, jaká doopravdy je. I když mozek v každé chvíli vnímá velké množství vjemů, které na něj působí, nedokáže všem věnovat plnou pozornost a zcela je zpracovávat. Z toho důvodu si v některých případech skutečnost dokresluje podle dříve zažitých zkušeností.

Jaké jsou výhody optických iluzí

Pravidelným procvičováním iluzí, hádanek a hlavolamů působí jako vynikající stimulant mozku, díky čemuž dochází k rozvoji některých jeho funkcí. Zlepšují se především kognitivní funkce, kritické a kreativní myšlení a fantazie. Lze si tak udržet paměť aktivní a bystrou i v pozdějších letech a předejít tak její případné ztrátě. Navíc snižují míru stresu, úzkosti i depresí.

Najděte na obrázku kozu

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem najít na obrázku ukrytou kozu. Přestože se jedná o poměrně jednoduché zadání, její hledání vám kromě velkého množství detailů ztíží taky rychle ubíhající časový limit. Abyste byli v řešení úkolu zcela úspěšní, musí se vám podařit zvíře najít dříve, než vám vyprší čas. Nastavte si časovač na 16 vteřin a pusťte se do hledání.

Kde se koza nachází

Pokud se vám povedlo skryté zvíře najít, pak patříte mezi velmi nadané a inteligentní pozorovatele. Jen tak něco vaší pozornosti neunikne. Ve skutečnosti se koza nachází ve svahu mezi kameny pod chatou. V případě, že vám její hledání zabralo více času nebo jste ji vůbec najít nedokázali, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte s pravidelným tréninkem. Stačí pár minut denně a brzy pro budete jejich řešení zvládat levou zadní.

Jak rychle se podařilo najít kozu na obrázku vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články