Jen génius dokáže najít na obrázcích 3 rozdíly za méně než 20 vteřin. Musíte být skutečně chytří, dokázalo to jen 6 % lidí

Tento obrázkový test dokáže pěkně potrápit vaše mozkové závity. Na nalezení tří rozdílů máte stanovený jen velmi krátký časový limit, a to pouhých 20 vteřin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obrázkové testy patří celosvětově mezi oblíbený zdroj zábavy a způsob, jak si zkrátit dlouhé chvíle. Díky internetu a sociálním sítím jejich popularita navíc neustále roste a také se do jejich řešení mohou zapojit lidé z celého světa. Abyste otestovali své vlastní schopnosti, nastavte si časovač a pokuste se najít tři rozdíly na obrázcích dříve, než vám vyprší čas. Na vlastní kůži si navíc otestujete, jak dobře dokážete pracovat pod tlakem.

Jaké jsou přínosy hlavolamu

Pomocí obrázkových testů, jako jsou optické iluze, hlavolamy a hádanky, dochází ke stimulaci mozku. Jejich pravidelným procvičováním tak může docházet k rozvoji některých jeho funkcí. Pozitivní vliv mají především na kognitivní funkce, kreativní a kritické myšlení nebo fantazii. Zároveň velmi dobře působí na paměť, takže můžete předejít její případné ztrátě v pozdějších letech. Těmito nástroji udržíte svou mysl aktivní a bystrou co nejdéle.

Vyzkoušejte svou pozornost a najděte na obrázku chybu. Jen 5 % Čechů to zvládne pod 10 sekund

K čemu slouží obrázkové testy

Přestože jsou vyhledávanou zábavou, nejčastěji se dodnes používají především ve vzdělávání, kde bývají součástí IQ testů a dalších vědomostních zkoušek. Důležitou roli však hrají i ve zdravotnictví. Jejich pomocí probíhají terapie a rehabilitace pacientů po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Některé firmy je využívají taky při výběrovém řízení, aby otestovali a následně vybrali toho nejlepšího uchazeče o zaměstnání.

Najděte tři rozdíly

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem najít mezi na první pohled totožnými obrázky 3 rozdíly, které je vzájemně odlišují. Abyste však byli zcela úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám vyprší velmi krátký časový limit 20 vteřin. S jeho pomocí zjistíte, zda dokážete pracovat ve stresu a jak vnější tlak ovlivňuje vaši celkovou výkonnost. Ověřte si své schopnosti a dovednosti a dejte se do jejich hledání.

Kde se rozdíly nachází

Pokud se vám podařilo v krátkém časovém limitu všechny tři rozdíly najít, pak to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích schopnostech a citlivosti na detail. Prvním rozdílem je ve skutečnosti chybějící hvězda napravo od měsíce. Druhým pak tvar výstřihu na šatech víly a třetím chybějící špička křídla vpravo dole. V případě, že se vám rozdíly najít nepodařilo nebo vám jejich hledání zabralo příliš mnoho času, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Jak rychle se podařilo najít tři rozdíly na obrázcích s vílou vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články