Zjistěte stáří svého mozku: Vyzkoušejte japonský test na vnímání detailů. Dokážete najít všechny skryté prvky?

Jednoduchý kreslený obrázek může o stavu vašeho mozku napovědět více, než si dokážete představit. Udělejte si malý test a zjistěte, jak správně o tento orgán pečovat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidský mozek stárne stejně jako kterákoli jiná část těla. Následující test vám může pomoci odhalit, jak na tom jsou vaše malé šedé buňky. Snadná zkouška vám ukáže, jak rychle vám fungují neuronové spoje a jestli případně existuje riziko demence. Mohou si ho vyzkoušet všichni bez ohledu na věk. Výsledek může být překvapující, jelikož rychlost mozku a jeho výkon s přibývajícími roky ochabují.

Jednoduchý japonský obrázek rodinky

Na obrázku vidíte tatínka, jak s dětmi montuje dřevěnou boudu pro psa, který pobíhá kolem. Zkuste však na tomto obrázku najít tři skryté motivy. Konkrétně se jedná o kachnu, netopýra a motýla. Tyto kresby se mohou navíc skrývat uvnitř jiných, již existujících struktur. Pointou je, že se náš mozek dovede naladit na určité úkoly a chybějící prvky dokreslí. Nemá totiž rád nekompletnost. Proto ostatně vídáme například tváře nebo zvířata v mracích.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To je ona hlavní myšlena tohoto testu, tedy jak aktivně funguje naše šedá kůra. Na vyřešení si můžete vzít až 15 minut, pokud ani za tuto dobu nestihnete najít všechny tři obrázky, zpozorněte. V takovém případě neuškodí dopřát svému mozku trochu cvičení, ideální jsou křížovky či skládání puzzle. Od věci jistě nebude ani úprava jídelníčku. Existují totiž potraviny, které prospívají našemu zdraví a mají velmi pozitivní vliv na náš mozek.

Kde se zvířata skrývají?

Na tomto obrázku máte řešení. Pokud jste našli v daném čase všechny tři kresby, můžete si jen gratulovat. Mozek máte mladý a stále plně funkční. Váš mozek se ovšem může cítit mladý bez ohledu na věk a je v tomto velmi flexibilní. Jestli jste zachytili dvě kresby, jde stále o velmi dobrý výsledek. Fungujete zcela normálně, některé změny související s věkem se však už mohou začít projevovat. Není od věci revidovat stravu či aktivity.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nalezli jste jen jeden obrázek? Pravděpodobně vám už mozek vstoupil do fáze stárnutí. Můžete do jídelníčku přidat potraviny bohaté na vitamin B a také mastné kyseliny. Jestli jste nenašli ani jeden, pak vám mozek už stárne. Není to ale důvod ke smutku ani panice, mozek je velmi flexibilní a dá se mu pomáhat. Nicméně neberte tento test jako seriózní studii ani lékařskou diagnózu. Jde hlavně o zábavu a oddech.

V jaké fázi a kondici se nachází vaše kůra mozková?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články