Jak rychle usnout bez pilulek: Ukončete věčné převalování ze strany na stranu díky všeobecně prospěšné japonské metodě

Japonci mají léty ověřenou metodu, jak 100% rychle usnout a prospat celou noc (nebo den) bez probouzení se. A nejsou potřeba žádné pilulky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spánek je podmínkou normální lidské pohody a správné funkce organismu. Nezřídka se ovšem stává, že nemůžete usnout a do hlavy vám neustále lezou různé myšlenky. Příjemné snění ne a ne přijít a vy se jen převalujete a usnete možná někdy nad ránem. Nabízí se tedy klíčová otázka, jak spolehlivě a rychle usnout. Mnozí berou v takové situaci prášky na spaní, existuje však ještě metoda, která se bez nich obejde.

Japonský postup pro zdravé snění

Máte-li potíže s rychlým usínáním, opusťte všechny návody, které souvisí s počty a matematikou. Cokoli, co zahrnuje čísla, bude kontraproduktivní. Nepočítejte tedy ovečky, beránky ani stádo čehokoli jiného. Mozek se totiž začne na problém soustředit, nabudí se a vy dosáhnete přesně opačného efektu. Tedy jasné pozornosti. A jakmile se vaše mysl soustředí jen na jednu věc, nějaký odpočinek pak vaše tělo naprosto nezajímá.

Japonská metoda vám na druhé straně umožní usnout skutečně během několika minut. Je také velmi bezpečná a pro tělo celkově prospěšná. Její použití uvítají hlavně ti, kteří často trpí bolestmi hlavy. Jak tedy tento zázrak funguje? Ustelte si postel, ale ještě nechoďte spát. Nejdříve si pohodlně sedněte na okraj postele. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Uklidněte se natolik, aby se váš puls vrátil do normální frekvence.

Oči, maska, otáčení hlavy

Dalším krokem je zavření očí. Pokud používáte spací masku, je ideální chvíle si ji nasadit. Následně pomalu otáčejte hlavu, jako byste s něčím nesouhlasili. Otáčejte ji velmi pomalu ze strany na stanu a proveďte to asi 100–150krát. Záhy pocítíte lehkou závrať a malátnost. Její příčinou je náhlý příval krve do mozku, a tudíž i intenzivnější zásobení kyslíkem. Jakmile se vám hlava lehce zatočí, můžete ulehnout a usnete velmi brzy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pamatujte, že spánek je jednou z nejdůležitějších podmínek celkového zdraví organismu. Pro plnou regeneraci těla je tak nutné spát aspoň 7 hodin denně. Velmi podstatná je také správná hydratace, tedy dostatečný příjem tekutin. Uvedená metoda vám pomůže usnout, ovšem při hektickém životním stylu a velkém množství stresu bude jen odsouvat problémy. Nejlepší je chodit spát s klidnou hlavou, kterou netíží příliš starostí.

Máte nějaký vlastní trik, který vás spolehlivě uspí?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články