Jen opravdu vnímavý člověk prohlédne tuto optickou iluzi a určí, jaké zvíře se mezi pruhy ukrývá

Otestujte své pozorovací schopnosti a vnímavost a zjistěte, jestli se vám podaří prohlédnout tento optický klam. Pusťte se do hledání zvířete ukrytého na obrázku.

i Zdroj fotografie: Woman Tiscali
                   

V poslední době se optické iluze, hádanky, hlavolamy a klamy těší na internetu velké oblibě. Jako by se s nimi roztrhl pytel. A jejich rozšiřování ještě usnadňují a urychlují sociální sítě. Pokud chcete otestovat vlastní dovednosti, dejte se do řešení tohoto úkolu. Jen malé procento lidí dokáže prohlédnout kontrastní čáry a odhalit, které zvíře se mezi nimi ukrývá.

Využití optických iluzí

Přestože se tyto úkoly těší na internetu obzvlášť velké oblibě, nejčastěji se využívají pro testování IQ nebo jiných logických a rozumových schopností. Ve velké míře slouží také jako forma rehabilitací po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Nezřídka se používají i u výběrových řízení jako součást psychotestů. To bývá typické pro psychicky náročná zaměstnání.

U této optické iluze se zapotíte. Dokážete na tomto portrétu z roku 1888 najít dvojitý obraz?

Výhody těchto úkolů

Pravidelným procvičováním podobných testů, optických iluzí a hádanek stimulujete a procvičujete fungování mozku a paměť. Snižujete tím riziko případné ztráty paměti v pozdějším věku. Tímto způsobem navíc posílíte vlastní duševní zdraví, neboť tyto úkoly pomáhají zmírnit úroveň stresu, úzkosti i depresí. Budete tak mnohem klidnější, vitálnější a ve výsledku se zvýší i vaše celková spokojenost.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Vaším konkrétním úkolem je v tomto případě prohlédnout optickou iluzi vytvořenou z kontrastních černobílých pruhů a objevit zvíře mezi nimi ukryté. Na první pohled nejspíš nic jiného kromě svislých čar neuvidíte. Při pozornějším pozorování a změně úhlu pohledu se vám však může podařit tuto iluzi překonat a spatřit, co je v ní skryto.

Co se ukrývá za iluzí

Pokud se vám podařilo skryté zvíře najít, patříte mezi velmi nadané a inteligentní jedince. Jestli však stále hledáte, zkuste změnit vzdálenost, ze které se na obrázek díváte, nebo rozostřit vidění. Pomoci také může pohybovat s hlavou nebo obrazovkou ze strany na stranu. Ve skutečnosti se na obrázku ukrývá hlava kočky. Zlepšete své schopnosti a zapracujte na své inteligenci a dejte se bez váhání do dalšího úkolu.

Jak rychle se vám podařilo najít ukryté zvíře?

Zdroj: WomanTiscali
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články