Jak vypočítat věk těla? Datum narození není směrodatné

Zdravý životní styl je v dnešní době velmi atraktivní téma, které řeší celý svět. Váš věk totiž nemusí přesně odpovídat tomu, jak se skutečně vaše tělo cítí. Chcete znát svůj metabolický věk? Vím, jak si věk těla vypočítat jednoduchým způsobem.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Pro určení metabolického věku se v dnešní době hojně používají speciální váhy, které vám vedle skutečného věku těla prozradí také procenta tuků nebo svalů ve vašem těle. Na všechny tyto parametry má velký vliv váš životní styl. Roli hrají vaše stravovací návyky, výše stresu i pohybová aktivita. Pokud i vy chcete znát svůj skutečný věk, pak si můžete nechat hodnoty změřit na speciální váze nebo se pokusit o výpočet v pohodlí domova.

iZdroj obrázku: pixabay.com
Vypočítejte věk svého těla

Na kolik let se vy sami cítíte?

nejdříve si dejte ruku na srdce a řekněte si pro sebe, na kolik se vy skutečně ve svém těle cítíte. Kolik byste sami sobě odhadli let na základě vašeho vzhledu? Máte více vrásek nebo sešlou pleť, než by se dalo očekávat? A poté si zkuste sami odpověď na otázku, zda se ve svém těle cítíte zdravě a právě na tolik, kolik vám je let. Už tyto otázky vám ukážou, zda je váš životní styl adekvátní nebo byste měli se svým životem začít něco dělat.

Výpočtů a vzorců pro určení skutečného metabolického věku existuje mnoho. Podívejte se na ty nejčastější, které můžete aplikovat na sebe z pohodlí domova a bez utrácení za měření věku na drahé váze.

První metodou, jak vypočítat svůj metabolický věk těla, je výpočet podle obvodu pasu a boků. Vydělte tyto dvě naměřené hodnoty. Pokud je získané číslo menší, než 0,816, pak si připočítejte ke svému skutečnému věku čtyři roky.

Druhou metodou je výpočet podle tepů. Přiložte dva prsty pravé ruky na vnitřní strany zápětí levé ruky a spočítejte počet úderů za 10 vteřin. Výsledek vynásobte šesti. Podle níže uvedených výsledků pak zjistíte svůj metabolický věk:

  • 54-59 — odečtěte od svého skutečného věku čtyři roky
  • 60-64 — odečtěte dva roky
  • 65-72 — přičtěte jeden rok
  • 73-76 — přičtěte dva roky
iZdroj obrázku: pixabay.com
Mnozí jsou překvapeni tím, kolik jim opravdu je

Metabolický věk zjistíte také díky své fyzičce

Na věku těla se odráží i vaše fyzická kondice. Můžete si tedy zjistit svůj metabolický věk i podle počtu kliků, které zvládnete udělat. Tělo udržte v jedné linii a držet se na sladních a chodidlech tak, abyste byli jen deset centimetrů nad zemí. Jestliže zvládnete jen 0-30 kliků, pak si ke svému věku musíte přičíst dva roky. Přičtěte si jeden rok, jestliže je vás výsledek v rozmezí 31-60. Pokud zvládnete kliků 61-90, pak si od svého věku můžete odečíst jeden rok. Odečíst si dva roky můžete ve chvíli, kdy jich zvládnete udělat za sebou více než 91.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články