Sekundový způsob, jak bleskurychle usnout a užít si nabíjejícího spánku. Už žádné probdělé noci

Pokud trpíte formou úzkosti nebo máte před důležitou zkouškou, můžete mít problém večer usnout. Řešení tohoto problému spočívá v kontrolovaném dýchání.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Metod na usnutí koluje po všech informačních zdrojích obrovská spousta a kolikrát se jedná o jeden nesmysl za druhým. Někomu mohou pomoci skutečně prapodivné postupy, jenže budou nejspíše fungovat jen jemu. V posledních letech si ale pozornost získala poměrně snadná metoda spočívající v přesném dýchání. Její výhodou tak je, že nepotřebujete žádné speciální vybavení, jde vlastně o dechové cvičení.

Nádech a výdech

Princip je naprosto jednoduchý a tento postup se nazývá „Metoda 4-7-8“. Potřebujete udělat následující úkon: začnete tím, že se klidně nadechujete nosem po dobu 4 vteřin. Pak na 7 vteřin dech zadržte a po dobu 8 vteřin klidně vydechujte. Je to opravdu takhle jednoduché. A i když to mnoha lidem může znít naprosto šíleně, tento postup skutečně funguje. Když jsme totiž ve stresu, naše dýchání se stává rychlejším, ale zato mělčím, kolikrát až trhaným.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Toto dechové cvičení je svým způsobem sedativem pro náš organismus. Záměrné zpomalení dýchání donutí ke zpomalení i váš srdeční rytmus a velmi rychle tak uklidní váš organismus. Je to prostá fyziologická záležitost. A obdobně tento postup také uklidní váš mozek, protože vás donutí soustředit se jen a pouze na samotné dýchání. Stejný dopad má metoda na náš centrální nervový systém, aniž si to vůbec uvědomujeme.

Relaxace pro celé tělo

Následkem prosté změny dýchání je pak skutečnost, že se do klidového stavu přenese celé naše tělo. Pokud bychom měli najít analogii, funguje tato metoda stejně jako anestetika. Doktor Andrew Weil z Harvardu dokonce zjistil, že tuto metodu používali indičtí jogíni po celá staletí. Byla součástí hlubokých meditací a sloužila k dosažení stavu kompletního uvolnění těla. Proto se dá celkem s jistotou prohlásit, že je naprosto neškodná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro ještě lepší efekt si můžete připravit i „lektvar na spaní“. Smíchejte dohromady 1/4 lžíce medu, 1/8 lžíce mořské soli a lžíci kokosového oleje. Směs můžete buď spolknout takto, nebo ji smíchejte s vodou, efekt bude totožný. Tento „lektvar“ má nejen obecně blahodárný účinek na lidské zdraví, ale také redukuje hladinu kortizolu, jehož přílišné množství snadno způsobí právě potíže se spánkem a noční probouzení. Tak sladké sny.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články