Ověřené psychologické triky, díky kterým se stanete tou nejoblíbenější osobou na světě. Poblázněte lidi během pár sekund

Jedd Haden napsal asi 30 knih o podnikání a komunikaci, kde vysvětluje, jak může kdokoli získat důvěru a působit pozitivně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jedním ze základních pilířů komunikace a obchodu je knižní klasika Dalea Carnegieho. Jeho svazek Jak získávat přátele a působit na lidi se po dekády drží mezi špičkou knih o osobním rozvoji. A nejspíš neexistuje navazující kniha, která by aspoň částečně z Carnegieho díla nevycházela. Principy, které v komunikaci fungují, jsou totiž díky neměnnosti lidského druhu stále stejné. Obdobně jako zásady budování byznysu a bohatnutí.

Nesnažte se vždycky vyhrát

Okouzlující lidé se nesnaží vyhrát za každou cenu. Odmítnutí berou jako nevyhnutelnou součást procesu komunikace. Současně se snaží dát ve vztazích více, než přijímají. Nemají také problém uznat vlastní chyby či neúspěchy. Stejně tak jsou otevření ve svých slabostech. Základem je zkrátka jejich vyrovnanost se sebou samými. Svoje emoce jasně projevují a upřímně přiznají, když něco neumí. Obvykle následuje věta: „Můžeš mě to naučit?“

iZdroj fotografie: Pixabay

V jejich komunikaci s okolím nejspíš nenajdete stopu po falši. Oni se totiž s dalšími lidmi setkávají upřímně rádi a dávají to najevo. Usmívají se, drží oční kontakt, kroutí hlavou nebo přikyvují. Jenže to nejsou jen prázdná gesta – oni se opravdu soustředí na to, co říkáte. Oblíbenost ve společnosti je založena na skutečné komunikaci, nejen obvyklé iluzi. Podstatným prvkem je v ní také pátrání po shodách a porozumění, ne pouze po záminkách ke sporu.

Hledání společného základu

V dnešní moderní digitální době se upevnil zvyk hledat všude to, s čím se dá nesouhlasit. Jenže lidé s osobností pátrají naopak po shodě, po společných základech, a to s každým. Tohle porozumění doplňují doteky, protože ty kompletují vyjádření emocí. Soucit se dá vyjádřit slovem, jenže objetí navíc ukazuje skutečný zájem. Pokud chtějí někomu pogratulovat, potřesou srdečně rukou nebo poplácají po rameni – obojí podle situace.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak už bylo řečeno, jejich hlavní zbraní je vyrovnanost se sebou samými a absence předstírání. Díky tomu jim nevadí, když občas vypadají hloupě. To je opět nevyhnutelná součást lidské nedokonalosti, kterou přijali. Třetí podstatnou složkou je umění kladení správných otázek ve spojení s tím, že si pamatují jména. Lidé s tímto nastavením se totiž skutečně zajímají o to, co si druzí myslí, a to z nich dělá vítané společníky.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články