Čas běží, máte jen 20 sekund: Mezi kachničkami je jedna, která tam nemá co dělat. Abyste ji našli, musíte mít orlí zrak

Tato vizuální výzva pěkně potrápí vaše mozkové závity. Abyste byli úspěšní, musíte mezi na první pohled stejnými kačenkami najít tu, která se od ostatních nějakým způsobem liší.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Obrázkové testy jsou pro mnoho lidí oblíbeným způsobem, jak si zkrátit dlouhou chvíli a využít svůj volný čas pro něco prospěšného. Díky internetu a sociálním sítím se navíc mohou propojit s řešiteli z celého světa a vzájemně se tak při jejich řešení podporovat, spolupracovat, nebo mezi sebou naopak soupeřit a porovnávat dosažené výsledky. Popularita vizuálních hádanek tak neustále roste.

Co je hlavolam

Jedná se o druh logické a vizuální hádanky, jejímž cílem je přivést řešitele k určitému výsledku. Abyste byli při jejich řešení úspěšní, musíte svou pozornost často zaměřit i na ten nejmenší detail a podívat se na celou záležitost z různých úhlů pohledu. Velmi pomáhá, pokud máte dobré analytické schopnosti a kritické myšlení. Někdy je však potřeba přistupovat k problematice zcela odlišně a odklonit se od běžného uvažování a předpokládaných výsledků.

Zkouška vaší pozornosti: Jak rychle dovedete v souboru obrázků najít jeden s nepatrným rozdílem? Otestujte si svůj postřeh

Jaké jsou výhody hlavolamu

Pravidelné procvičování optických iluzí, hádanek a hlavolamů velmi pozitivně působí na některé funkce mozku. Rozvíjí zejména kognitivní funkce, kreativní a kritické myšlení i fantazii. Díky nim navíc dochází ke zlepšování paměti a předcházení její případné ztrátě v pozdějším věku. Jedná se tak o velmi zábavný a funkční nástroj, jak udržet svou mysl aktivní a bystrou co nejdéle.

Najděte odlišnou kačenku

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem mezi obrázky kačenek najít jediný, který se od ostatních něčím liší. Přestože se toto zadání nezdá být nijak složité, velké množství detailů vám celé hledání může značně ztížit. Aby se vám to podařilo, postupujte systematicky a zaměřte se i na ten nejmenší detail, jedině tak dokážete rozdíl najít.

Kde se odlišná kačenka nachází

Pokud se vám podařilo polohu rozdílné kačenky najít, pak patříte mezi opravdu nadané a bystré pozorovatele, kterým jen tak něco neunikne. Ve skutečnosti se rozdíl nachází ve třetím řádku zespodu a čtvrtém sloupci zprava a spočívá v odlišném zbarvení oka. V případě, že jste při jejím hledání nebyli úspěšní nebo vám zabralo příliš mnoho času, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Jak rychle se podařilo najít odlišnou kačenku vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články