Nastartujte zpět svůj mozek a najděte mezi řadou čísel 54 číslo 52. Vyřešením hádanky si zvýšíte IQ

K vyřešení většiny optických hádanek musíte použít svou inteligenci. A pouze velmi bystří a všímaví lidé naleznou v záplavě čísel jedno odlišné.

čísla žluté pozadí i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Vizuální či optické hádanky často vyžadují laterální myšlení, to znamená dívat se na hádanku z různých perspektiv. Řecký matematik Archimedes byl znám mimo jiné i pro své nadšení do hádanek, protože i obtížné hádanky řešil s naprostou lehkostí. I to se může spojovat s jeho nadměrnou inteligencí. Pokud se i vy cítíte být novodobým Archimedem, najděte na obrázku ukryté číslo 52 do 12 vteřin.

Optické hádanky mají své výhody

Optické klamy a jiné vizuální výzvy jsou stále populárnější, protože kromě zábavy poskytují i například mentální stimulaci. Tento druh hádanek nutí lidi kriticky myslet a udržovat tak jasnou a funkční mysl. Různé rébusy také zlepšují paměť, protože je potřeba pamatovat si informace a naplno se soustředit. Optické hádanky vyžadují i kreativní myšlení, to může pomoci při řešení problémů v jakékoliv jiné oblasti života.

Vizuální hádanka, na kterou 65 % lidí odpoví špatně. Mezi knoflíky se skrývá jeden „vetřelec“, kdo ho vidí?

Další výhodou vizuálních hádanek je snížení stresu. Jsou oblíbenou relaxační činností, která odvádí pozornost od tlaku běžného života. Vyřešení těchto zábavných úkolů poskytuje uspokojení, které zlepšuje náladu, a navíc zvedá sebevědomí. Řešení optických hádanek může také zvýšit vaši produktivitu a nabízí řadu přínosů jak duševních, tak i emocionálních.

Skryté číslo mezi ostatními

Vizuální hádanky mohou být jednoduché, pokud při jejich řešení používáte různé strategie, jak dosáhnout rychlého výsledku. Zde je další z optických hádanek, ke které je zapotřebí zvýšená vnímavost, bystrost a schopnost mozku odlišit jedinečné číslo mezi všemi ostatními. Na obrázku je 252 čísel a tím hledaným číslem je 52.

Řešení této hádanky není nikterak obtížné, avšak najít v takovém množství jedno odlišné číslo vyžaduje velké soustředění. Pečlivě se proto zadívejte na obrázek a hledané číslo se vám jistě zjeví za několik málo vteřin. Po jeho nalezení se budete cítit, jako byste vyhráli velkou cenu. Pokud jste odlišné číslo nenašli ani po delším pozorování, na obrázku níže naleznete řešení. Vaše pozorovací schopnosti se budou zlepšovat, pokud budete pokračovat v řešení různých hádanek.

čísla žlutá kroužek iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak moc vám hledání odlišného čísla dalo zabrat?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články