Egyptský test osobnosti starý 2000 let: Stejně jako dokázali postavit pyramidy, dokáží s přesností 99 % odhalit vás skutečný charakter

V rámci pátrání po pochopení své vlastní osobnosti se právě vizuální testy ukazují jako velmi efektivní. Metoda spočívá ve výběru z několika obrázků, v tomto případě symbolů.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Vyberte si ten, který vás instinktivně přitahuje, a moc neotálejte. Čím více totiž budete nad volbou přemýšlet, tím menší vypovídající hodnotu bude nakonec mít. Také berte v úvahu, že nejde o pečlivý psychologický profil, ale hlavně o zábavnou hříčku. Pokud vám ovšem podobné výsledky vychází z více různých testů takového formátu, je možná na místě se nad tím skutečně zamyslet. Zvolte si vlastní osud a podívejte se níže na vysvětlení.

První symbol – oko a vějíř

Padla-li vaše volba právě na tento znak, je vaší největší osobní slabinou vnitřní pocit nejistoty. Právě ta se pak promítá do neustálých obav, bez ohledu na reálnou závažnost situace. Ať už se setkáte v životě s čímkoli, máte sklon velmi rychle přecházet k těm nejčernějším scénářům. A to i přesto, že k nim není reálně žádný důvod. Stejně tak přeceňujete nejhorší varianty, což vás ve výsledku naprosto paralyzuje.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Tváří v tvář této úzkosti však po nějakém tom váhání dokážete najít odvahu skutečně jednat. A to přesně tak, jak je v takovou chvíli potřeba. Přes veškeré počáteční obavy tak nakonec převezmou kontrolu vaše kognitivní schopnosti. Díky tomu najdete řešení problémů, kdykoli se s nimi setkáte. Tento strach by vás neměl definovat, neboť jste uvnitř logický člověk. Naučte se racionálně zvládat vlastní obavy, ne každý problém znamená hned katastrofu.

Druhý symbol – dva obličeje

Jestli zrovna tento symbol upoutal vaši pozornost, je vaší slabinou extrémní perfekcionismus. Jste totiž pevně přesvědčeni, že se vše musí odehrávat podle vašich vlastních pravidel. Každý výsledek musí být také dokonalý, jinak se podle vás rovná neúspěchu. Takový náhled ale není vždycky pozitivní, vede totiž k dalším problémům a také neustálému tlaku. Ten vyvíjíte nejen na sebe, ale i na ostatní, pořád totiž hledáte dokonalost, která je však jen klamem.

stromy listy

Známe pravdu: To, čeho jste si všimli na tomto obrázku jako první, prozradí nečekanou pravdu o vaší osobnosti

Není to omluva pro to upadnout do nedbalosti. Najděte si jen správnou rovnováhu mezi vlastními požadavky a realistickou flexibilitou. V perfekcionismu pak paradoxně leží vysoký cit pro detail, který je dnes poměrně vzácnou vlastností.

Třetí symbol – brána a Měsíc

Výběrem tohoto symbolu ukazujete, že váš strach dokáže občas ovládnout jak váš pracovní život, tak i ten osobní. A to každodenně. Důvodem může být trauma z minulosti, je však potřeba se tuto průběžnou úzkost naučit zvládat. Rychle se totiž může ukázat jako zcela vyčerpávající, a to jak fyzicky, tak i emocionálně. Proč nezkusit jednoduché, ale účinné relaxační metody? Například obyčejné užití si horkého čaje nebo dobré domácí čokolády?

iZdroj fotografie: Pixabay

Vaše mysl je plná toho, čím ji sami krmíte. Dbejte tedy na kvalitu, a hlavně pozitivitu této stravy, hlavně během zvláštních okamžiků. Takové chvíle si užívejte, vyhýbejte se dotěrným, nebo dokonce negativním myšlenkám všeho druhu. Jakmile se to stane vašim návykem, uvidíte sami, jak se vaše celková úzkost sníží.

Jak se egyptská symbolika trefila?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články