Popeláři nevyváželi přeplněné popelnice, žena teď žije v domě přeplněném odpadky a červy

Popeláři jí nevyváží odpadky, pytle s odpadem před domem mít nesmí. Žena z Anglie ho musí skladovat doma, kvůli tomu bojuje s přemnoženými červy.

i Zdroj fotografie: Gaurav Dhwaj Khadka / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Yasmin Khanamová se loni v listopadu přestěhovala do svého domu ve Stanwellu v Surrey s nadějí založit rodinu. Nicméně teď, necelý rok později, se v jejím domě objevili noví obyvatelé, avšak to nejsou klasičtí nájemníci, jsou to červi. Devětadvacetiletá žena podle BBC News uvádí, že se dostala do problému s odpadky. Popelnice přímo před jejím domem, které by měly být vyváženy každé dva týdny, jsou podle ní přeplněné již měsíce. 

Popeláři, kteří nedělají svou práci

Šílená situace začala loni v prosinci, avšak Yasmin si myslela, že jde jen o dočasný problém způsobený vánocemi. Jenže zdánlivě dočasný problém nikdy neskončil. Problém spočívá i v tom, že nadměrný odpad přilákal mouchy, které kladou vajíčka zejména v potravinách a odpadcích. PestUK, služba specializující se na kontrolu škůdců uvádí, že mouchy zůstávají v larválním stádiu, tedy ve formě červů zhruba týden, pokud mají dostatek potravy a vody. Poté se promění v kuklu a následně v dospělé mouchy. Bez přístupu k potravě a vodě však mouchy přežijí pouze dva až tři dny.

iZdroj fotografie: Pxhere

Jejich odstranění vyžaduje eliminaci zdroje potravy a aplikaci insekticidu, jak uvádí tato služba. Pro Yasmin Khanamovou se tento problém neustále zhoršuje, což ji přivedlo k prohlášení, že situace je „nesnesitelná“ a že teď žije dle vlastních slov v moři plném much a červů. 

Odpad si odvezte sami

Yasmin se samozřejmě problém snažila vyřešit, avšak bezvýsledně. Poté, co kontaktovala firmu, které se o odvoz odpadu měla starat, bylo jí sděleno, aby si odpadky vyvezla sama do recyklačního centra. Dawn Wightmanová, ředitelka domovů a komunit u A2Dominion, uvedla pro BBC News, že se snaží najít praktická řešení, která by vyhovovala všem, avšak je třeba zvážit omezené prostorové možnosti. Uvedla také, že dodavatelé byli požádáni o častější vývoz odpadu s cílem připravit kontejnery na včasný sběr odpadu místními úřady.

Dům plný červů

Zdá se, že kromě odvozu odpadu do recyklačního centra nemá Yasmin žádnou jinou možnost. Momentálně žije v domě přeplněným odpadky, které jsou plné much a červů. Skladovat odpad před domem mimo popelnice a místa pro něj určená je přísně zakázáno. Proto má většinu odpadků právě doma.

Zdroj: CBS
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články