Celý život používáte deodorant špatně. Existuje jediný správný způsob, aby měl co největší účinnost

Pokud aplikujete antiperspirant ráno po sprše, zadržte. Je to nejspíš nejhorší možný způsob použití této kosmetiky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při ranní rutině v koupelně obvykle bereme do ruky antiperspirant naprosto bezmyšlenkovitě. A stejně tak ho aplikujeme, než si na sebe vezmeme další oblečení a vypravíme se za denními povinnostmi. Jenže jak se ukazuje, zaběhnutá rutina od základů odporuje tomu, k čemu byl antiperspirant vlastně navržen. Tyto přípravky jsou určeny hlavně na blokování potních žláz, tedy aby zabránily uvolnění tekutiny.

Nanášejte na noc, nikoli ráno

V noci nejsou potní žlázy aktivní a naplněné potem. V tomto stavu mohou tedy absorbovat přísady z antiperspirantu – aluminiové soli – mnohem snadněji. To pak vede k mnohem větší efektivitě a také redukci podrážděnosti. Tyto závěry potvrdil v roce 2012 také British Journal of Dermatology. Jedna ze zveřejněných studií ověřila, že oproti použití ráno zvyšuje noční aplikace efektivitu těchto produktů z 56 % redukce pocení na 73 %.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Použití v momentě, kdy se potíme jen velmi málo, je mnohem příhodnější pro správné fungování konkrétních ingrediencí. Mezinárodní společnost nadměrného pocení doporučuje použití jak ráno, tak večer. Ovšem pokud používáte antiperspirant jen jednou denně, udělejte to tehdy, když se odebíráte večer na lože. Přesný moment pro nejúčinnější použití se dá určit podle vaší večerní rutiny a návyků.

Není vhodný hned po koupeli

Pokud se večer sprchujete, budete se chtít striktně vyhnout použití antiperspirantu hned po opuštění sprchy nebo vany. Aplikace prostředku na ještě mokrou kůži je značně riziková. Nejen, že radikálně snížíte jeho účinnost, ale také se může objevit zarudnutí či jiné známky podráždění kůže. Dokonce se vám může stát, že pokožka na konkrétním místě bude vzhledem ke své jemnosti vysoce citlivá i několik dní.

iZdroj fotografie: Pixabay

Prvním krokem je tedy ujistit se, že místo – nejspíše podpaží – je naprosto suché. Velká část lidí si plete pojmy antiperspirant a deodorant. Deodoranty nepůsobí proti pocení, pouze kryjí zápach potu. Pokud ovšem lidé trpí zápachem potu z podpaží, hodně produktů spojuje obě funkce. Deodoranty můžete použít prakticky kdykoliv, jelikož neovlivňují samotnou funkci potních žláz.

Zdroj: HowStuffWorks

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články