Co se stane s člověkem, který denně konzumuje kuřecí maso. Na fungování těla to má větší vliv, než si mnozí uvědomují

Denní konzumace kuřecího masa může pro někoho vypadat docela lákavě. Výsledný efekt bude ovšem záležet v první řadě na tom, kterou část drůbeže si budete dopřávat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ačkoli třeba kuřecí prsa jsou obecně považována za nejzdravější část tohoto ptáka, jsou tu ještě křídla, stehna a vnitřnosti. Každá z nich má své jedinečné výživové hodnoty, které jsou na tak malé zvíře poměrně působivé. Krom toho následky denní konzumace závisí také na tom, jak maso připravíte. Je ohromný rozdíl mezi obalovanými a smaženými kuřecími nugetami a grilovaným prsem, které nemá žádné kosti a je zcela bez kůže.

Přispívá ke svalovému růstu

Pokud hledáte ideální stravu pro svalový trénink, pak je kuřecí maso vaše první volba. Ať jsou vaše fitness cíle jakékoli, může být tato strava vítanou pomocí, což potvrzuje i osobní trenérka Jessica Mazzuco. „Denní konzumace kuřecích prsou je pro stavbu svalů vynikající. Jde o libový, vynikající zdroj proteinů.“ Kromě toho jsou prsa celkem jednoduchá na přípravu a obvykle dostupná prakticky v každém obchodě za rozumnou cenu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomocník pro hubnutí

Mimo stavby svalů vás kuřecí maso také zasytí na delší dobu, uvádí registrovaná dietoložka Mary Wirtz. „Je to proto, že se kuře skládá hlavně z proteinů, které tělo tráví delší dobu než karbohydráty, jako je chleba nebo rýže. Pokud během dne bojujete s neustálým hladem, pak je libové kuře velmi dobrou cestou, jak udržet apetit pod kontrolou.“ Právě to vám může pomoci zhubnout, protože budete méně náchylní k přejídání, jak uvádí i studie Appetite.

Zlepší vám to krevní tlak

Podle statistik CDC trpí skoro polovina dospělých Američanů problémy s vysokým krevním tlakem. Pouze čtvrtina z nich je přitom má alespoň částečně pod kontrolou. Jestli chcete právě této okolnosti nějak prospět, jezte kuře denně. „Váš krevní tlak se může zlepšit, protože kuřecí maso je vynikající zdroj draslíku a také hořčíku,“ uvádí dietoložka Megan Wong pro The List. „Draslík pomáhá, protože kontroluje rovnováhu sodíku v krvi.“

Poděkuje vám i váš imunitní systém

Kuřecí strava vás bude bohatě zásobovat proteiny. Podle dietoložky Tristy Best obsahuje kuře také hodně zinku, který je rovněž nápomocný. „Zinek je složkou mnoha doplňků stravy a dalších léků, které posilují imunitu,“ vysvětluje v interview. „Závisí na něm vývoj a správná funkce všech imunitních buněk. Svým způsobem nás zinek nejen chrání před chorobami, ale také snižuje dobu nemocnosti, pokud už nějaká nemoc člověka postihne.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Celkové zlepšení nálady

V obecné rovině vám pozření velmi chutně připraveného kuřete zlepší náladu, aspoň podle Science Daily. Je to proto, že mozek vás odmění dopaminem jak za samotné sousto, tak za jeho doputování do žaludku. Pravidelná konzumace tak může vést k větší celkové spokojenosti. „Je známo, že dobře připravená kuřecí prsa vám náladu zvednou. Obsahují živiny jako vitamin B12, který pomáhá redukovat projevy depresí.“

Bojujete s plodností?

Pokud se rozplýváte nad miminky, ale založení vlastní rodiny se vám nedaří, zkuste přidat kuře do denního jídelníčku. Podle expertů dieta založená na drůbeži velmi pomáhá s plodností u žen i kvalitou semene u mužů. Nejde o spolehlivou léčbu na reálnou neplodnost, ale podpůrný faktor při snahách o početí.

Jak si kuřecí maso připravujete vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články