Co všechno se může člověk naučit od gangsterů. Nejedná se jen o špatné vlastnosti

Na kriminálnících je něco fascinujícího. Vždycky se perfektně připravují, vytváří propracované plány a dbají na každý detail.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kriminálníci, zloději a gangsteři jsou pro lidi v mnoha ohledech fascinující. Jsou to totiž osoby, které do svých aktivit vkládají úplně stejnou píli, energii a čas jako například podnikatelé. Rozdílem je pouze to, že jejich cílem je porušit zákon a nenechat se chytit. Jenže marná sláva, i oni nám poskytují cenné lekce, které se dají v životě aplikovat. A teď opravdu nemyslíme hlídat si peněženku a nevěřit každému vlídnému cizinci.

Studium, mentoring a rozdíly

Průměrný člověk je vychováván v přesvědčení, že opuštěním školy končí v životě jakékoli studium. Jenže pokud se chcete v určité oblasti dostat někam dál, učit se musíte celý váš život. Dnes se každý obor pohybuje dopředu nikoli po krůčkách, ale rovnou sprintem a skoky. Pokud se tedy chcete něčemu plně věnovat, je potřeba být neustále v obraze. Studujte obor, prověřujte svou konkurenci, zkoumejte zákazníky a zaměřte se také sami na sebe. Informace jsou moc.

iZdroj fotografie: Pixabay

S tím souvisí nevyhnutelná nutnost sehnat si mentora, tedy někoho zkušenějšího v oboru, kterému se chcete věnovat. Stejně jako má právník koncipienta, tak gangsteři začínali jako pomocníci. Pronikli do oboru a vypracovali se nahoru. Klíčovým krokem je se odlišit od ostatních. Buďte schopni nabídnout něco zvláštního, neotřelého, něco, co vaši zákazníci jinde nenajdou. Může to být jen malý detail, ale může rozhodnout vaši kariéru.

Organizace, systém, delegování

Jen málokterá firma či společnost je tak dokonale uspořádaná jako právě kriminální sítě. Ostatně odtud taky pochází termín „organizovaný zločin“. Organizace totiž šetří čas a dovoluje plánovat dopředu. A nejen to, redukuje prokrastinaci a taky nánosy nevyřízených věcí. A to se hodí pro jakoukoli činnost. K tomu se nevyhnutelně váže přítomnost systému. Ten vám dává přehled o vykonaných činnostech, současném dění a zároveň výhled do budoucna.

iZdroj fotografie: Pixabay

Výsledkem je ohromná efektivita všech procesů, protože každá část soukolí ví přesně, co má dělat. Platí to pro osobní život, vykradení banky i založení obchodní firmy. Tím se dostáváme k poslední lekci, a sice delegování věcí. V takové mafii taky Don nehlídá na dvorku a neřídí. Ne, Don se soustředí na klíčová rozhodnutí a na hlídání a řízení má další lidi. Oni se mu nemotají do rozhodování, on jim nekontroluje plné zásobníky. A všechno funguje.

Zdroj: Medium

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články