Co dělat v případě, že jsou boty moc těsné? Stačí okrájet bramboru a druhý den budou sedět jako ulité

Na světě existují miliardy párů bot, jenže vy máte jen dvě nohy. A ty jsou naprosto jedinečné, takže si boty před koupí vždy vyzkoušejte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud už jste koupili boty a jsou vám malé, existuje několik způsobů, jak situaci vylepšit. Kromě dosažení pohodlí se tak vyhnete problémům, které taková obuv může vašim nohám způsobit. Nohy jsou totiž obecně jako zdroj zdravotních problémů podceňovány, jenže zdravotní komplikace v nohách se mohou projevit po celém těle, například i v krční páteři. Jak se říká, krk a palec u nohy mají víc propojení, než se zdá.

Jak malé boty trochu natáhnout

Pokud jsou jenom trochu těsné, choďte v nich kolem domu. Pár večerů této terapie může boty změkčit natolik, že budou zcela pohodlné. Hlavně předtím nechte vlastní nohy odpočinout. Další možností je obutí bot s tlustými ponožkami při normálním zavázání. Pak na těsná místa asi 30 vteřin foukejte fénem. Nastavte ho na střední výkon a pohybujte s ním, abyste kůži nespálili a nepoškodili.

iZdroj fotografie: Pixabay

Po tomto zákroku je dobré natřít povrch obuvi zvlhčovačem, aby materiál skutečně neutrpěl. Další metoda funguje nejlépe na nekožené boty. Vezměte uzavíratelný sáček a naplňte ho z poloviny vodou. Pak ho dejte do bot a pokuste se ho umístit blízko těsným místům. Pak to celé dejte na noc do mrazáku, voda se mrazem roztáhne a ideálně roztáhne taky boty.

Pomohou brambory nebo spreje

Oloupejte bramboru a upravte ji do tvaru, jaký má špička boty. Poté ji dobře vysušte ubrouskem. Hrudku pak přes noc nacpěte dovnitř boty, což by mělo poskytnout skromné roztažení. Existuje rovněž široká nabídka sprejů a přípravků na roztažení kůže a dalších materiálů včetně vinylu. Jednoduše je nastříkejte na těsná místa předtím, než v botách budete chodit. Obvykle je možné produkty kombinovat.

iZdroj fotografie: Pixabay

Hodně obuvnických firem nabízí jako součást servisu právě úpravu rozměrů v případě těsných botách. Mají přesné nástroje a hodně zkušeností s tím, jak si s příliš úzkou obuví poradit. Je ovšem pravdou, že vzhledem k trendu bot coby spotřebního zboží tyto podniky a služby mizí, bývá je tudíž stále těžší najít, a to i ve velkých městech. Takže vám možná nezbude než se spolehnout na výše zmíněné rady a spoléhat na štěstí.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články