Existuje skutečně reinkarnace? Malý Kevin si údajně pamatuje svůj minulý život, z jeho vyprávění a nepopiratelných faktů běhá mráz po zádech

Šestileté dítě se svým vzhledem prakticky nijak neliší od ostatních dětí svého věku. Jenže tento malý chlapec vypráví rodičům mnoho zajímavých věcí – z dřívějšího života.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kevin již od svých 2 let mluví o tom, jak žil dříve s jinou rodinou – konkrétně Robertsonovými. Velmi přesně popisuje i krajinu kolem bílého domu, kde všichni bydleli. Dům se nachází na ostrově Barra ve Skotsku, asi 321 kilometrů od místa, kde žije Kevin dnes. Dům měl jedno patro a chlapec si velmi rád hrál na nedaleké pláži s černobílým psem a svými bratry. Zmiňuje se i o svém otci, který měl zemřít během autonehody.

Chlapec, který si pamatuje

Z domu vidí přímo na malou pláž, v dálce pak přistávají letadla a chlapci chybí jeho rodiče i sourozenci. Pořád totiž opakuje, že je z Barry a musí se tam vrátit. Když se ho současná matka zeptá, jestli má raději ji, nebo svou minulou matku, odvětí, že obě stejně. Protože se chlapec svého příběhu nevzdává, snaží se jeho rodiče situaci nějak racionálně vysvětlit. Dle doktorky Karen Majors ale Kevin nemluví o těchto věcech jako jiné děti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ty mohou mít také různé nápady, málokdy ale tak podrobné a konzistentní. Kevin však vypráví to samé do velkých detailů příbuzným, přátelům i sousedům, a to bez té nejmenší změny v obsahu. Časem tak bylo nevyhnutelné setkáníDr. Jimem Tuckerem, psychiatrem z univerzity ve Virginii. Ten za posledních 40 let nasbíral více jak 500 podobných případů a dlouhodobě se minulými životy dětí pečlivě zabývá. Jak to obvykle vypadá?

Výprava na místo původního života

Děti se takto začnou projevovat ve 2–3 letech, vzpomínky však do věku 6–7 let vyblednou. Velmi zajímavý byl případ Guse Taylora, který býval svým vlastním dědečkem. Po smrti dostal od Boha lístek, který mu dovolil návrat do života. Stejně tak Kevin o svém dědečkovi vypráví detaily, které nikdy nemohl vědět. S lékařem se proto vydali navštívit samotný ostrov Barra s asi tisícovkou obyvatel. Kevin měl poznávat mnoho míst i detailů.

Jeho původní dům však nebylo možné najít. S rodinou proto navštívili místní muzeum, kde jsou uloženy veškeré úřední knihy i dokumenty. Příjmení Robertson včetně nemovitosti nakonec nalezli, nacházelo se na severu ostrova. Rodina tam žila v 60. a 70. letech, Kevin byl pohledem na dům nakonec ohromen a pohroužil se sám do sebe. Nakonec našli jedinou žijící členku Robertsonovy rodiny Gillie. Ta je starší a teoreticky je tak Kevinova sestra.

Ověřování a rady profesionála

Ve fotoalbu pak mohli vidět Kevina v předchozím životě. Mnoho šokujících detailů bylo potvrzeno a Kevin přidával další. Existují však dvě důležité okolnosti, které se v jeho líčení a nalezených údajích neshodují. Podle Gillie se totiž jejich otec nejmenoval tak, jak tvrdí Kevin. A pokud jí bylo známo, nikdo z rodiny nezemřel při žádné autonehodě. Případů tohoto typu neustále přibývá a z jejich svědectví nejednoho zamrazí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Například když 4letá holčička z ničeho nic řekne mamince: „Jsem ráda, že jsi zase moje maminka.“ V USA dokonce existuje speciální instituce nabízející rodičům poradenství. Dr. Jim Tucker nabádá rodiče, aby si vyprávění dětí pečlivě zapisovali. Velmi to pomůže s pozdějším ověřováním. Jak ovšem potvrzuje i případ Kevina, na rozdíl od dětských fantazií jsou tyto příběhy líčeny dopodrobna a opakovaně bez nejmenších změn.

Jaká by byla vaše reakce, kdyby vaše dítě s něčím takovým přišlo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecko má vlastní balistickou raketu Tayfun, doletí i přes 500 km a může být základem pro raketu s dosahem 2 500 km
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část