Klienti velké české banky jsou v ohrožení: Během pár chvil můžete přijít o všechny své peníze

Mnozí lidé často považují své finanční prostředky uložené na bankovních účtech za bezpečné a nedotknutelné, zejména pokud jde o větší banky, které mají nízké riziko bankrotu.

i Zdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

V dnešní době přinášejí  moderní technologie paradoxně zvýšené riziko ohrožení bankovních účtů. Ukazuje se, že existuje možnost, jak přijít o své peníze i vlastní vinou. Komerční banka varovala před tímto rizikem své klienty upozornila na to, že mohou snadno přijít o všechny své peníze. Stačí, když lidé podlehnou podvodným reklamám, které se snaží získat důvěru tím, že se vydávají za různé renomované instituce a používají známá jména. Informuje o tom KB.

Další způsob, jak okrást lidi

Jedna z takových reklam se dokonce vydávala za Komerční banku. Tato konkrétní reklama prezentovala automatického robota na vydělávání peněz, který tvrdil, že je přímo spojen s bankou a stačí posílat týdně částky od padesáti tisíc korun. Jde samozřejmě o podvod, který poskytuje jeho provozovatelům několik příležitostí, jak vás okrást. Mohou vás zlákat do pochybných investic, zejména s kryptoměnami, a dokonce získat citlivé údaje o vašem účtu pod záminkou řešení fiktivních problémů, které prý hrozí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak se vyhnout podvodu?

Rozlišení pravdivých informací od podvodů je obtížné a banka apeluje na své klienty, aby byli opatrní, nedůvěřovali podezřelým zprávám a nereagovali na ně. Nicméně zástupci banky uznávají, že identifikace podvodů se stává stále náročnější, protože metody podvodníků jsou stále sofistikovanější. V době rozšířených sociálních sítí je také snadné šířit jakékoli zprávy, a mnoho lidí stále hledá investiční příležitosti s vysokým výnosem, protože mají obavy z inflace. 

Avšak na konci může být ztráta všeho, co máte, takže je důležité být opatrní, ostražití a všechny informace si ověřovat na internetu, nebo přímo u banky.

Zdroj: KB,
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články