Vesmírné události, které by ukončily svět: Nebezpečí černých děr, ohrožení okolními planetami či vytracení atmosféry

Dodnes je známo několik způsobů, jak může Země, včetně celé Sluneční soustavy zaniknout. Tyto příklady jsou ty nejpravděpodobnější a rozhodně se najdou další.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Ve středu naší sluneční soustavy je tikající bomba, a když vybuchne, ukončí veškerý život na Zemi. Tou tikající bombou je Slunce. Stejně jako všechny hvězdy ve vesmíru má své datum expirace. A za nějakých pět miliard let se nafoukne do rudého obra a vyhladí vše, co mu bude stát v cestě. Pokud si myslíte, že je to tak zlé, ještě jste nic neviděli. Existuje totiž tucet způsobů, jak mohou vesmírné jevy ukončit život na Zemi.

Něco, co tehdy vyhladilo dinosaury

Na Zemi neustále narážejí malé asteroidy. Ale jednou za několik milionů let je to masivní, život vyhlazující asteroid, který to vše ukončí. Jednou se již tak stalo při vyhynutí dinosaurů. Zemské jádro je zároveň také spalující ohnivá koule žhavá jako Slunce a pomalu, ale jistě ztrácí svůj žhavý žár. Když jádro vychladne, přestane generovat magnetické pole Země. Bez magnetosféry by nebylo nic, co lidstvo ochrání před kosmickým zářením. To samé platí pro atmosféru, která nebude schopna se udržet na místě.

Měsíc může přestat spolupracovat

Jakmile Země ztratí většinu svého dýchatelného vzduchu, začne vypadat velice podobně jako Mars. Potom třeba Měsíc přeruší svou oběžnou dráhu a náhle se po spirále dostane daleko blíže k Zemi. To způsobí ničivá zemětřesení po celé pozemské planetě. Gravitace Měsíce by zároveň způsobila, že by se Země natahovala a zahřívala uvnitř. A to vyvolá masivní sopečné erupce.

iZdroj fotografie: Pixabay

Přidejte k tomu monstrózní vlny, které zničí celé pobřeží. Všechny tyto katastrofy budou trvat, dokud Měsíc nedosáhne limitu Roche. Pak se rozpadne na malé kousky a vytvoří prstenec kolem neživé skály, která se nazývá Země. Příští soudný den začne masivní explozí na povrchu Slunce. Sluneční erupce tak silná, že pohltí zemskou atmosféru. To zároveň kompletně vyhodí satelity a poškodí elektroniku. Později by oblak žhnoucího plazmatu způsobil na Zemi vážnou geomagnetickou bouři. Takový globální výpadek elektřiny uvrhne lidskou civilizaci do temnoty.

Bez zdroje vzduchu nemá lidstvo šanci

Země pomalu ztrácí svou atmosféru ve prospěch vesmíru. A když na Zemi nezůstane dýchatelný vzduch, lidstvo nebude mít šanci. Bez atmosféry obloha zčerná. Oceány se začnou vařit. Všechno bude na pokraji smrti, protože veškerý pozemský kyslík se uvolní do vesmíru. Ve vzduchoprázdnu se životu rozhodně dařit nebude.

I planety mohou být ohrožující

Jupiter se skládá ze stejných prvků jako Slunce. A pokud by plynná planeta mohla zahájit fúzní reakci ve svém jádru, tak Země bude odsouzena k záhubě. Jupiter přeměněný na hvězdu způsobí, že Sluneční soustava začne být divoká. Asteroidy narazí na planety a nakonec budou planety narážet do sebe. Pro Zemi to může při nejlepším znamenat vyplivnutí ze Sluneční soustavy a uvést ji do Doby Ledový.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nejnebezpečnější zůstávají černé díry

Další možnou zkázou jsou černé díry. Jsou masivní a nechcete, aby Země skončila v ani jedné z nich. Alespoň tedy pokud se tedy nechcete stát vesmírnou potravou. Ve vesmíru také neexistuje prudší výbuch než gama záblesk. Ano, další ničivá zbraň, která může Zemi poslat na onen svět. Jediný přímý zásah a ze Země se stane obyčejná spálenina, měnící se na popel. Ozonová vrstva se v takovém případě zhroutí a vy byste se koupali ve smrtelné dávce radiace.

Zkáza je zcela jistě nevyhnutelná

Takových událostí je samozřejmě víc a věřte, že se nechcete stát obětí ani jedné z nich. Hromadné vymírání není rozhodně pěkné a dinosauři to poznali na vlastní kůži. Taková událost se zcela jistě jednou zopakuje a lidstvo může jen vyčkávat. Ideálně tedy bez pochybností a nadále v doufání, že se tohle ve vašem životě rozhodně nestane.

Existuje ještě nějaký způsob, jak může život na Zemi zaniknout?

Zdroj: WhatIfShow
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články