Jednotka Pentagonu tvrdí, že našla létající objekty, které nejsou vyrobeny na této planetě. Stojí za tím mimozemšťané?

Speciální jednotka zabývající se mimozemskou tematikou přišla s čerstvými informacemi, které se týkají unikátních objevů mimo náš svět.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Již několik desetiletí je UFO jedním z nejvíce diskutovaných témat v oblasti vesmíru. Nyní jednotka Pentagonu, která se zabývá mimozemskou tematikou, přišla s novým a unikátním objevem. Konzultant programu Pentagon UFO hovoří o „zařízeních, jež nejsou z tohoto světa“, která rozhodně nemají typické vlastnosti naší planety.

Astrofyzik v utajení

Astrofyzik Eric W. Davis řekl pro The New York Times, že v březnu poskytl tajnou zprávu agentuře ministerstva obrany o údajných létajících objektech z jiného světa. Loni v říjnu také poskytl tajné informace o vyhledávání nevysvětlených předmětů členům senátního výboru pro ozbrojené síly a zpravodajství. Jinými slovy, Davis, který roky pracoval jako konzultant pro program Pentagon UFO a nyní pracuje jako dodavatel v sektoru obrany, oficiálně a veřejně prohlásil: „Vesmírné lodě neboli UFO jsou skutečné a je to něco, o čem s největší pravděpodobností víme velmi dlouhou dobu.“

Vyšetřování neidentifikovatelných zařízení bude pokračovat

Přišel taktéž se slavnou citací, že se již UFO nemusí skrývat ve stínu. Tato převratná citace se objevila v nejnovější zprávě o UFO od The New York Times a udělala doslova díru do světa. Ačkoli Pentagon řekl, že rozpustil program na vyšetřování neidentifikovaných létajících objektů, Times uvedly, že bude pokračovat v rámci přejmenovaného programu. Jedná se o Unidentified Aerial Phenomenon Task Force. I když program není klasifikován, zabývá se utajovanými záležitostmi.

Program bude muset svá zjištění hlásit veřejně

Nedávná zpráva senátního výboru uvedla, že program měl „standardizovat shromažďování a podávání zpráv“ o neidentifikovatelných dopravních prostředcích. Programu bylo nařízeno oznámit některá zjištění veřejnosti do 180 dnů po schválení zákona o oprávnění ke zpravodajství. Podle Luise Elizonda, bývalého ředitele předchozího programu, se nyní současné vyšetřování posouvá do zcela nové éry „transparentnosti“.

Již zmíněný program Unidentified Aerial Phenomenon Task Force je nyní povinen zveřejňovat další zprávy. Očekává se, že další oznámení budou zveřejněny v nadcházejících týdnech, měsících a letech. To bude samozřejmě záležet na postupném vývoji programu. Velkou otázkou však zůstává, zda budou předloženy vůbec nějaké fyzické důkazy. Svět stále čeká na nějaké artefakty, nástroje, či dokonce samotné mimozemské bytosti. Elizodno tvrdí, že takové mimozemské důkazy už na Zemi byly, pouze se v důsledku pádu z vesmíru nemohly zachovat.

Hledání zdrojů financování nového projektu

Další potenciální společnost, kterou vytvořil kytarista a zpěvák Blink-182 Tom DeLong, se věnuje studiu nevysvětlitelných vzdušných jevů. Elizondo se rozhodně zkoumání mimozemské civilizace nechce vzdát a hledá zdroje financování programu této společnosti. Časem se tedy uvidí, zda se tato společnost uchytí a jestli přijde s něčím výjimečným.

Jak byste při hledání mimozemšťanů postupovali vy?

Zdroj: Independent
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články