Tajný program na hledání UFO stále existuje

I když se nejedná přímo o utajený program, jednotka UAPTF zabývající se UFO vyšetřuje záležitosti, které utajení podléhají.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Vládní program USA pátrající po UFO stále existuje a je součástí agendy UAPTF – Jednotky vyšetřování neidentifikovaných vzdušných fenoménů. Operuje pod záštitou amerického námořnictva, tedy aspoň podle posledních zpráv Senátu. Tato agentura si zřejmě osvojila práci jiné skupiny Pentagonu, která se také zabývala lovem UFO, ale byla rozpuštěna roku 2012.

Nová jednotka, stará agenda

Nálezy UAPTF by se podle reportáže New York Times mohly dostat na veřejnost v příštích šesti měsících. I když jsou závěry agentury tajné (aspoň zatím), zpráva dodaná Ministerstvu obrany v březnu bývalým konzultantem tohoto programu zmiňovala nálezy ze „zařízení a vozidel, která nebyla vyrobena na Zemi“. Navzdory tomuto tvrzení nebyl podle Times dosud poskytnut jediný důkaz údajné mimozemské technologie.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

UFO, také nazývaná neidentifikované vzdušné fenomény, jsou objekty, které nelze jednoduše vysvětlit. Hlavním cílem armádních agentur není najít inteligentní mimozemšťany, ale zjistit, zda takové objekty představují nějakou hrozbu pro národní bezpečnost. Průkopnické programy jako Blue Book amerického letectva a Národní vyšetřovací komise Vzdušných Fenoménů se soustředily na objevy UFO na území USA mezi roky 1950 a 1980.

Mnoho agentur, podobné zájmy

Mezitím přišel Pentagon s vlastním programem vytvořeným roku 2007, který údajně zanikl roku 2012, když došel rozpočet. Jenže to nebyl konec. Ministerstvo obrany potvrdilo jeho aktivity v roce 2017. A pokračují dodnes. Senátní komise potvrdila v červnu jejich rozpočet, což vyneslo původně pokoutná vyšetřování fenoménu UFO více na světlo a veřejné oči. Rozpočet má vyšetřování regulovat, organizovat a zpřístupnit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Stejně tak je účelem shromažďování poznatků a dalších materiálů, stejně jako zveřejnění zpráv o činnosti agentury a to do 180ti dnů od uzákonění rozpočtu. Komise rozumí tomu, že související informace mohou být velmi citlivě, nicméně shledala, že dosavadní sdílení, shromažďování a koordinace napříč zpravodajskou sítí bylo velmi nekonzistentní a tudíž nefunkční.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články