Jak se nás mimozemšťané mohou pokoušet kontaktovat: Ve hře je laserové pulsování i přehlídka jasných hvězd

Existují teoretické způsoby, jak by vyspělí mimozemšťané mohli navázat kontakt s obyvateli Země. A nemusí se ani nutně jednat o složité procesy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zatímco některá z těchto vyobrazení jsou přitažená za vlasy, ukazuje se, že vědci strávili nespočet hodin přemýšlením o tom, jak by mimozemské civilizace mohly kontaktovat lidi. Některé z jejich nápadů jsou téměř stejně fantastické jako ty nejdivočejší hollywoodské příběhy. Od mimozemských megastruktur po miniaturní roboty. Zde jsou některé z těch nejradikálnějších způsobů, jak „malí zelení mužíci“ pravděpodobně kontaktují lidi.

Kontaktování za pomoci laserových pulsů

Opakující se laserové pulsy by mohly být známkou mimozemské rasy, která se snaží dostat do kontaktu se Zemí. Je tomu tak, protože teoreticky by lasery mohly posílat signály nebo zprávy na obrovské vzdálenosti. Aby vědci našli tyto laserové pulsy, zaměřili se na extrémně jasné záblesky světla, u nichž je méně pravděpodobné, že by byly způsobeny přírodními jevy. Zatím se však nenašly žádné známky mimozemských signálů. Zkoumání této možnosti ale stále probíhá a její problematikou se v současnosti zabývá astrobiolog David Grinspoon.

Detekce rádiových vln

Vědci měli údajně prohledávat rádiové vlny a hledat známky mimozemského života. Je to proto, že rádiové vlny putují vesmírem relativně nerušeně a nebeské objekty je nepohlcují ani znovu nevyzařují. Je tedy konstatováno, že všichni mimozemšťané, kteří doufají v přenesení zprávy na velké vzdálenosti, počítají se zpětnou lidskou odezvou. Celé pátrání samozřejmě vychází z předpokladu, že mimozemšťané myslí stejně jako lidé, což nemusí být pravda.

Přehlídka pomocí jasných hvězd

Jiní navrhli, že vysoce vyspělé civilizace by mohly být pokročilými astroinženýry a pohybovat hvězdami do bizarních nebo vysoce geometrických zarovnání. „Mohli by sestrojit něco, co by bylo viditelné z velké vzdálenosti napříč galaxií, nebo dokonce z jiné galaxie.“ Jiní mohou ve skutečnosti využít hvězdnou sílu k vytváření zpráv. Například kdyby mimozemšťané uměli točit malé a extrémně husté hvězdy správným způsobem, mohli by je využít jako druh blikajícího majáku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jehla v kupce sena

I pokud se mimozemšťané snaží navázat kontakt, není žádná záruka, že lidé obdrží jejich zprávy. Vesmír má průměr 91 miliard světelných let a zprávy mohou přicházet odkudkoli. Aby hledání zúžili, tak někteří tvrdí, že mimozemšťané lidem pravděpodobně pošlou zprávu, pokud budou vědět, že skutečně existují.

Průzkum vesmíru je stále nejmožnější variantou

„Hledání inteligentních forem života možná nevyžaduje specializované megaprojekty. Pošlou se kosmické lodě do těchto míst, aby je prozkoumaly,“ zmínil Grinspoon s odkazem na místa, jako je pás asteroidů. Takže zatímco vědci budou zkoumat Sluneční soustavu, měli by také zvážit možnosti, jak takovou anomálii někde vyhledat. Ať tak či onak, pokud jsou ve vesmíru inteligentní bytosti, je pravděpodobné, že přesně vědí, co mají udělat, aby navázaly kontakt.

Jakým dalším způsobem by mohli mimozemšťané lidstvo kontaktovat?

Zdroj: LiveScience
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články