Cesta nejtemnější černou dírou ve vesmíru: Jednou teorií je, že vede do další galaxie

Temné, tajemné a pohlcující vše kolem sebe. Černé díry roztrhají vše, co překročí jejich horizonty událostí. Existují však možnosti, kdy by se mohlo stát víc, než jen to.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnes už nikdo nepochybuje o tom, že černé díry skutečně existují. Jejich přítomnost potvrdily rentgenové snímky ze satelitů. Předpokládá se, že v černých dírách se čas zastaví, protože jejich hmotnost je extrémně velká a nahuštěná. Například jako by se naše planeta zmenšila do velikosti tenisového míčku. Podstatou těchto vesmírných zabijáků je, že nikdy nevrátí to, co spolkli. Ukazuje se však, že existují i další prostory, které jsou průhlednější a mají černý vchod, nebo spíše východ.

Spojitost černé díry a odlišného časoprostoru

Kosmický časoprostor je hrbolatý a průhledná díra je tunel skrz něj. Pokud dnes lidstvo těžce bloudí přes hory a soutěsky, pak je může dokonalá civilizace jednoduše prorazit. Takto poté může skončit v úplně jiném bodě časoprostorového kontinua. To by znamenalo, že v budoucnu se jakýkoli obyvatel Země v zásadě bude moci přestěhovat do svého mládí.

Proč už se neobjevili tvorové z budoucnosti?

Někteří tvrdí, že žádný stroj času nemůže existovat, jinak by náš svět už dávno zaplavili návštěvníci z budoucnosti. Jedno je ale jasné, i ten nejlepší stroj času vám umožní vydat se do minulosti nejdříve v den, kdy byl postaven. A co se týče návštěvníků z budoucnosti, tak vědci naznačují, že ne všechny kontakty s UFO lze považovat za jednoznačné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Červí díra aneb kosmická zkratka

Přeskakování mezi tunely galaxií ve vesmíru se sice může zdát jako bláznivý nápad, ale fyzici se stále snaží přijít na to, jestli je to možné. Vesmír je obrovský a cesta rychlostí světla k nejbližší hvězdě by trvala více než 4 roky. Pokus dostat se na druhý konec galaxie je navíc starý přes 100 000 let. Moc možností tedy nebojácní cestovatelé vesmírem nemají. Jednou z možností je kosmická zkratka zvaná červí díra, tunel skrz strukturu prostoru a času, který může propojit vzdálené končiny vesmíru. Toto je cesta mnoha vesmírných cestovatelů z fikce.

V černé díře se kompletně vytratíte

Chcete-li si představit červí díru, tak se podívejte na vesmír jako na dvourozměrný list. Udělejte otvory a list kolem nich přeložte tak, aby tvořily nálevky. Poté spojte konce trychtýřů k sobě a vznikne vám „červí dírka“. Můžete tedy skočit do jednoho konce, jít krátkou vzdálenost a vyskočit z druhého již v jiné galaxii. To je však pouze teorie. Problémem u černých děr je fakt, že ještě před vstupem do černé díry se propadnete do zapomnění a následně budete roztrháni na kusy. S postupným vývojem technologií se ale může stát všechno.

Jaké další teorie o možnosti projití černou či červí dírou znáte?

Zdroj: WhatIf
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články