E-mail u této společnosti má téměř každý Čech. Pozor, možná se už nikdy nepřihlásíte, více než 200 000 účtů bude bez otázek zrušeno

Máte e-mailovou adresu u této společnosti? Pak se možná budete muset se svým e-mailem navždy rozloučit. Možná se to týká i vás.

i Zdroj fotografie: abcMedia.cz
                   

Společnost Seznam.cz rozšiřuje možnosti zabezpečení uživatelských účtů tím, že přidává dvoufázové ověřování při přihlašování. Do této doby bylo dvoufázové ověřování dostupné pouze prostřednictvím aplikace Seznam, ale nově přichází autentizační aplikace a jednorázová hesla. 

Velká změna

Kontrolní otázky jako možnost obnovy přístupu k účtu budou zrušeny od ledna. David Finger, šéf divize E-mail.cz a Mapy.cz, vysvětluje, že dvoufázové ověřování pomocí TOTP (časově omezené jednorázové heslo) poskytuje standardní zabezpečení, které chrání účet uživatele i v případě, že standardní heslo by bylo ztraceno nebo prolomeno. Riziko zneužití účtů je podle něj častější, než by uživatelé připustili. Finger zdůrazňuje, že mnoho lidí si neuvědomuje rizika zneužití svých e-mailových účtů, což může vést k útokům na jiné uživatele v adresáři, rozesílání škodlivého obsahu a podvodům na inzertních službách. 

iZdroj fotografie: abcMedia (screenshot)

Až 200 000 účtů

Seznam odhaduje, že ročně přijde o svůj účet až 200 tisíc uživatelů, a proto doporučuje aktivovat dvoufázové ověřování a pravidelně kontrolovat bezpečnostní údaje. Od nového roku bude zrušena možnost obnovit heslo prostřednictvím kontrolní otázky, kterou uživatelé v minulosti používali pro obnovení přístupu k účtu. David Finger upozorňuje, že tato možnost poskytovala pouze slabou a snadno prolomitelnou ochranu, která nesplňovala technologické standardy. Uživatelé budou moci od 1. ledna přihlásit se ke svým účtům na Seznamu, pokud znají své heslo, a mohou si včas nastavit jiné možnosti obnovení, jako jsou telefonní číslo, alternativní e-mail nebo ověření bankovní identitou.

Zdroj: Lupa
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články