Tajné příkazy a zkratky pro Android. Ušetřete pomocí těchto vychytávek každý den čas i energii

Mobilní systém Android je téměř prošpikován možnostmi, jak si zjednodušit jeho každodenní používání a taky ušetřit čas a energii.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tyto zkratky a vychytávky se hodí hlavně v případě, že určité aplikace používáte každodenně. A taky tehdy, když u některé aplikace používáte jen jednu konkrétní funkci. Není totiž nic otravnějšího, než když musíte denně absolvovat stejnou výpravu jen kvůli jedné operaci, po které toužíte. Fíglů je celá řada, jenže nevyhnutelně upadají v zapomnění. Prostředí aplikací se rychle mění, některé postupy ale naštěstí zůstávají.

Widgety pro plochu telefonu

Widgety mohou být pro někoho stále samozřejmou funkcí, ale jejich pozice už dávno není tak slavná, jak tomu bylo kdysi. To bylo v samotných začátcích Androidu a bylo to asi nejjednodušší řešení pro konkrétní funkci na ploše. Propátrejte proto svoje aplikace, aby vám žádný případný widget neunikl. Takový Režim jízdy třeba otvírá mapy od Googlu rovnou v režimu adaptovaném pro řidiče. Skrze widget Nastavení se zase rychle dostanete do hlubin vašeho systému.

iZdroj fotografie: Pixabay

Když na ikoně aplikace v prostředí Androidu podržíte prst, ukáže vám systém další možnosti. A hodně aplikací takhle dovoluje dostat se přímo ke konkrétní funkci. Navíc pokud podržíte prst na této funkci, můžete si dát na plochu přímo jejího zástupce. Příště tak spustíte funkci rovnou, bez nutnosti procházení předešlých kroků. Například u Hodin si takto můžete „vytáhnout“ stopky nebo budík, u Google Play pak konkrétní platební metodu.

Zkratky a zákoutí pro Android pokročilé

Android má – jako mnoho dalších systémů – mnoho funkcí, které nejsou běžně dostupné. Například aplikace Activity Launcher vám zpřístupní mnoho skrytých aktivit, které se nachází v nitru normálně používaných aplikací. Příkladem budiž stará aplikace Soubory, kterou si pro její jednoduchost hodně uživatelů zamilovalo. S Activity Launcherem nejste odkázaní jen na novou verzi Files od Googlu. Soubory jsou v systému stále, ale ukryté.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kdykoli při pronikání do nestandardních možností systému je třeba mít na paměti, že může dojít k vzájemným kolizím. Všechny tyto kroky jsou pohybem mimo běžné mantinely systému, ten se jim proto může snažit zabránit. Android má – obdobně jako třeba Windows – mnoho hlubin. Ovšem jejich bezpečný průzkum vyžaduje jistou dovednost, rozhodně ne slepé zkoušení naprosto všeho. To je nejlepší cesta k tomu si systém poškodit.

Zdroj: Computer World

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články