Už nikdy žádná pomalá Wi-Fi: Přední český operátor vymyslel geniální řešení pro každou českou domácnost

Signál Wi-Fi se dá jednoduše zesílit za pomocí jednoduchého pomocníka. Už žádná pomalá Wi-Fi, stačí mít doma tuto malou krabičku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Domácí Wi-Fi signál může být ovlivňován rušením od jiných podobných frekvencí, ztrátou signálu kvůli tlustým stěnám nebo přílišnou izolací, zejména pokud je váš router v horním patře rodinného domu. Vodafone, jako první v České republice, představil jedinečné řešení, které pomáhá zlepšit kvalitu domácí Wi-Fi sítě pro své zákazníky. 

Už žádná pomalá Wi-Fi

Může se stát, že máte pomalou Wi-Fi síť, i když váš pevný internet přes kabel funguje správně a nabízí slušnou rychlost. S Wi-Fi může být problém – spojení je neustále přerušované, nejde přehrát video, a v některých částech vašeho domu nemáte žádný signál Wi-Fi. Toto jsou problémy, se kterými se mnozí lidé potýkají. Vodafone identifikuje tři hlavní problémy, které vedou k potížím s domácí Wi-Fi sítí: rušení od okolních Wi-Fi sítí od sousedů, nedostatečný dosah Wi-Fi signálu a pomalý bezdrátový přenos dat. 

Chce to správné místo

Správné umístění Wi-Fi modemu nebo routeru v domě či bytě je zásadní. Hlavní vysílač signálu Wi-Fi by měl být umístěný ve středu obytné plochy. To však může být problematické v případě vícepodlažních domů nebo bytů, kde jeden modem nestačí pokrýt vše. Vodafone nyní přichází s řešením v podobě služby Super Wi-Fi. Tato služba obsahuje dva opakovače signálu, které lze umístit tam, kde signál z původního modemu nedosahuje, a tyto opakovače signál prodlouží. Opakovače jsou malé zařízení, která vypadají podobně jako malé routery, stačí je zapojit do zásuvky a nakonfigurovat tak, aby zvětšily dosah vaší domácí Wi-Fi sítě. 

iZdroj fotografie: Mr.ちゅらさん / Creative Commons / CC BY-SA

Příjemná cena

Kromě opakovačů nabízí Vodafone také asistenci při jejich instalaci a nastavení v rámci měsíčního poplatku ve výši 98 korun (plus popřípadě 49 korun měsíčně za každé další zařízení). Tato služba je k dispozici pro všechny zákazníky Vodafone, kteří mají pevný internet od tohoto operátora. Pokud se vám cena této služby zdá vysoká, můžete si zakoupit opakovač od třetí strany, jako například od Xiaomi, TP-Link a dalších výrobců, za cenu již od 400 korun. V tomto případě si však musíte poradit sami s instalací a nastavením, jelikož nepočítáte s asistencí od Vodafone.

Zdroj: Vodafone
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články