V USA natočili kulaté UFO, než se stihlo potopit do vody. Záznam byl zpřístupněn veřejnosti

V roce 2019 bylo natočeno záhadné video, v němž vidíme na hladině vody tancovat kulatý předmět, než se potopí do oceánu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tento záznam samozřejmě polechtal UFO nadšence a lovce po celém světě. Aktuálně existuje o těchto záběrech velmi málo informací, Pentagon pouze potvrdil autenticitu zmíněného videa. Následně byl záznam jedním dokumentaristou zabývajícím se problematikou UFO zpřístupněn online pro další zájemce. Námořnictvo podle filmaře Jeremyho Corbella natočilo a nafotilo sférické UFO a pokročilé obojživelné plavidlo.

Koule ve vzduchu a na vodě

Podle Corbellova upřesnění bylo video pořízeno před dvěma lety, tedy v roce 2019. Novým krokem bylo ovšem zpřístupnění pro veřejnost. Podle odhadů pochází záběry z USS Omaha, což je americká bitevní loď. Měly být natočeny během plavby podél pobřeží San Diega, tato skutečnost ovšem nebyla nikým potvrzena. I když jde o krátký záznam, poměrně zřetelně ukazuje kouli schopnou cestovat vzduchem i po vodě.

Tím se tento objekt stává mnohem více obojživelným než jakékoli zatím známé plavidlo, vojenské či jiné. Objekt samotný je neuvěřitelně malý, radarové záznamy ukazují pevnou kouli velikou jen asi 2 metry v průměru. Dosahovala nicméně úctyhodné rychlosti až 254 kilometrů za hodinu. Po jejím spatření bylo provedeno i pátrání pomocí ponorky, které ovšem na daném místě nic neodhalilo.

Nic, co by se objektu rovnalo

Kromě rychlosti a velikosti byla koule zajímavá schopností hladkého manévrování, kdy se na své trase zastavovala i vracela zpátky naprosto bez problémů. Aktuálně neexistuje žádné známé vozidlo, které by dokázalo delší dobu pobývat ve vzduchu a pak se bez problémů ponořit do vody a pokračovat v cestě. Je pravdou, že během 20. století vznikl koncept létající ponorky, se kterým se experimentovalo, ovšem nikdy nebyl uveden do provozu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Reálné použití se setkalo se zásadními problémy v zásobování vzduchem a palivem, koncept se tak nikdy nedostal do dalších fází. V roce 2008 se Spojené státy dokonce připravovaly na zahájení kontraktů o dodávce plavidel v podobě létajících ponorek. Společnost Lockheed Martin ovšem plány na výrobu tohoto druhu stroje zrušila. Co se tedy týče záhadných záběrů, zachycený létající objekt dosud nebyl spolehlivě identifikován.

Zdroj: IFLScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články