Uživatelé iPhone, zpozorněte: Kdo si nezapne jedno tlačítko na svém telefonu, brzy zaplatí 25 000 Kč

Kdo si neaktivuje na svým iPhone tuto jednoduchou funkci, může brzy přijít o 25 000 Kč. Týká se to i vás.

i Zdroj fotografie: Zoom-Zoomers.ts / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Máte iPhone? Ztráta nebo odcizení mobilního telefonu může být velmi nepříjemným zážitkem, zejména v době, kdy většina důležitých informací a dat je uložena právě v našem zařízení. Existuje však jednoduchá a účinná funkce, která může ochránit vaše data před neoprávněným přístupem v případě, že by se někdo pokusil proniknout do vašeho iPhonu.

iPhone a ochrana údajů

Ochrana dat na iPhonu před krádeží nebo ztrátou je snadná a přímočará. Web Mobilizujeme uvádí návod, při kterém stačí přejít do Nastavení telefonu, najít sekci Face ID a kód, a tam v dolní části najdete možnost „Smazat data.“ Tuto možnost aktivujte a máte to hotovo. Pokud někdo, kdo nemá oprávnění, opakovaně zadá špatné heslo desetkrát, všechna data na telefonu budou smazána a zařízení se okamžitě uzamkne.

V případě, že se vám podaří získat telefon zpět, stačí provést obnovu dat ze zálohy uložené v iCloud. Výsledkem bude, že váš telefon bude v přesném stavu, ve kterém jste ho ztratili. Díky této funkci nemusíte mít obavy z možného zneužití vašich dat na iPhonu.

Find my Iphone i

Ztráta telefonu

Další zajímavou funkcí, která přidává na bezpečnosti iPhonu, je „Lost Mode“ neboli Režim ztráty. Po aktivaci této funkce můžete sledovat polohu svého zařízení na mapě a zároveň na displeji zobrazit zprávu s kontaktními informacemi, takže upřímný nálezce může telefon vrátit. Tato funkce umožňuje i vzdálené uzamčení zařízení a aktivaci zvukového upozornění, což usnadňuje lokalizaci ztraceného iPhonu. Tímto způsobem můžete nejen chránit svá data, ale také zvýšit šance na nalezení a navrácení telefonu v případě, že byl omylem zapomenut nebo ztracen.

Zabezpečení telefonu v podobě vymazání dat a uzamčení má další výhodu – pro cizí osoby se stává váš telefon nepoužitelným. Když jsou data smazána a zařízení je uzamčeno, je téměř nemožné, aby ho zloděj znovu aktivoval a následně ho prodal. Díky této ochraně se váš telefon stává jen bezcenným kouskem pro neoprávněné osoby a vy nebudete nuceni utratit téměř 25 000 Kč za nový telefon.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články