Naléhavé: Pokud máte účet u největší banky v ČR, za pár sekund vás oškubou o všechny peníze

Pokud máte účet u této banky, měli byste si dát obrovský pozor. Možná brzy přijdete o opravdu velké peníze.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Policie opakovaně varuje před podvodníky, kteří stále vylepšují své finty s cílem okrást lidi o peníze. Nárůst případů, kdy se podvodníci vydávají za bankovní pracovníky, nabízejí fiktivní služby a výhody klientům, je alarmující. Lidé musí být obezřetní, aby nepřišli o své peníze ani o osobní údaje. 

Sofistikované podvody

Již dříve jsme upozornili na sofistikovaný podvod, kdy zloději získali citlivé údaje od řady Čechů. Posílali SMS zprávy s informacemi o údajném nezaplaceném dluhu a vyzývali příjemce, aby si zkontrolovali svou exekuci na odkazu, který jim zaslali. Tímto způsobem získali osobní a finanční údaje a mohli přistoupit k vyprázdnění bankovních účtů. Nyní podvodníci využívají změny spojené se slučováním mobilních aplikací George a George klíče u České spořitelny. Využívají situaci, kdy zákazníkům zašlou SMS zprávou odkaz a tvrdí, že nabízejí pomoc. Tuto novou formu podvodu upozornil web Týdeník Policie. 

Podvodů přibývá

První podezření z tohoto podvodu se objevilo v pátek 10. listopadu v Rychnově nad Kněžnou, kdy 54letá žena přišla o více než půl milionu korun poté, co vyplnila přihlašovací údaje do odkazu. Podvodníci mohou také volat klientům s různými záminkami, například tvrdit, že chtějí pomoci s přechodem mezi aplikacemi George klíč a George, nebo varovat před útokem na účet a ztrátou peněz. Cílem je získat přihlašovací údaje do aplikace George a následně se dostat k penězům klientů. Česká spořitelna zdůrazňuje, že nikdy neposílá SMS s odkazem, který vyžaduje vyplnění údajů do internetového bankovnictví George nebo stáhnutí aplikace George. 

Peníze v kapse iZdroj fotografie: Policie ČR

Velká změna

Přechod z George klíče na George probíhá pouze v mobilním Georgi, kde klienti aplikace postupují krok za krokem. „Jsem klientkou spořitelny už dlouho a naštěstí mě nikdo takový ještě nevolal,“ řekla paní Elena z Komořan. V případě, že vás někdo z banky ohledně tohoto kontaktuje, ověřte si to přes George nebo George klíč, nebo zavolejte na 800 207 207.

Zdroj: Udalosti247
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články