Máte doma tuto nabíječku? Okamžitě ji vyhoďte, jinak skončíte v nemocnici. Prý ji má doma 47 % Čechů

Máte doma tuto nabíječku? Pokud ano, raději ji okamžitě vyhoďte, její používání je totiž zdraví nebezpečné.

i Zdroj fotografie: Česká obchodní inspekce
                   

Švédský obchodní řetězec Ikea stáhl z prodeje USB nabíječku Åskstorm s výkonem 40 W, která by mohla představovat potenciální riziko pro bezpečnost zákazníků. Firma vydala oficiální varování a vyzvala zákazníky, aby vrátili tuto nabíječku a požádali o vrácení peněz, pokud ji již mají doma. Toto nebezpečí postihuje také české zákazníky, protože Ikea tento výrobek prodávala i na místním trhu.

Nebezpečná nabíječka

Nebezpečný produkt, který byl stáhnut z prodeje, je znám pod označením 50461193 a jedná se o šedý nabíjecí adaptér s dvěmi USB-A a jedním USB-C portem. Nabíječka je identifikovatelná i díky vzorovanému opletenému kabelu s koncovkou do zásuvky. Ikea tvrdí, že její produkty podléhají přísným testům kvality, ale v tomto konkrétním případě by mohlo dojít k poškození nebo dokonce k zlomení napevno připojeného napájecího kabelu v důsledku častého namotávání a ohýbání kabelu kolem nabíječky. To by mohlo způsobit úraz elektrickým proudem.

Stažení z prodeje

Ikea reagovala okamžitým stažením produktu z prodeje ve všech zemích, kde byl produkt nabízen, včetně České republiky. Zákazníky vyzvala, aby okamžitě přestali používat tuto nabíječku a přinesli ji zpět do některé z prodejen. Firma nabízí možnost vrácení USB nabíječky Åskstorm v libovolném obchodním domě Ikea, kde budou zákazníkovi peníze vráceny v plné výši. Proces vrácení není podmíněn dokladem o nákupu, a tak stačí nabíječku jednoduše přinést do prodejny.

Nabíječka na telefon iZdroj fotografie: Depositephotos

Podobný produkt

Je třeba poznamenat, že pod stejným názvem Åskstorm Ikea aktuálně prodává jiný nabíjecí adaptér s jedním USB-A a jedním USB-C portem a výkonem 23 W. U tohoto produktu, který nemá žádný napevno připojený kabel, pravděpodobně nehrozí riziko úrazu elektrickým proudem. Produkty jsou odlišné, a tak je třeba dávat pozor na přesný typ nabíječky.

Máte tuto nabíječku doma?

Zdroj: Ikea.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články