Celý život parkujete své auto na parkovišti špatně. Profesionální řidič ukázal, jak na to

Dějiny jsou plné jednoduchých metod, které radikálně změnily to, jak věci děláme. Možná by takovou novinkou mohl být i následující způsob parkování automobilů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý motorista si asi při pohledu na titulek řekne, co chce kdo na parkování zlepšovat? Děláme to už desítky let stejně a celkem nám to funguje, tak o co jde? Jenže pak obvykle přijde někdo, kdo roky zajetý postup jen trošku změní, a rázem je jasné, že celou dobu bylo něco špatně. Stejně je tomu i u triku, který aktuálně koluje po sociálních sítích a stal se virálním hitem s více jak 5 miliony zhlédnutími a nadšenými komentáři.

Parkování krásně podle linie

Konkrétní video pochází z parkoviště americké společnosti General Motors a vyvolalo skutečný poprask. Autor videa si šel na místo vyzvednout nový vůz, když ho zaujal tamní způsob parkování. Všechna auta byla totiž zarovnána podél linie oddělující jednotlivé vyhrazené obdélníky. Jednoduchá pravidelnost zákazníka naprosto ohromila, protože po obou stranách každého vozu byl dostatek místa.

iZdroj fotografie: Pixabay

Parkoviště je tak nádherně uhlazené a samotná místa vypadají, jako že jsou nejmíň dvojnásobná. „Co kdybych vám řekl, že jsme dosud parkovali všichni úplně špatně?“ zní hlavní poselství tohoto videa na sociální síti TikTok. Ohromený řidič proto vyzval všechny ke stejné disciplíně, jaká panovala na tomto parkovišti. Nadšené ohlasy, další sdílení a víc jak 5 milionů zhlédnutí původního klipu dává tušit, že zpráva si publikum našla.

Kdyby to takhle dělali všichni

„Představte si to takhle před Wallmartem,“ dodává autor videa, „bylo by méně škrábanců a každý by mohl zcela pohodlně vystoupit i nastoupit. Jenže my to děláme celou dobu špatně,“ uzavřel. Našly se samozřejmě i kritické hlasy. Tito uživatelé viděli hromadnou změnu přístupu jako utopii. „Myslíte si, že lidé zaparkují přesně na čáře, když mají potíže se na ni vůbec trefit?“ zněla jedna z reakcí na video.

@bigbruva_77

How to properly park in a parking space #educationtiktok #learnintiktok #lifehack #fypシ #BombPopAwards

♬ original sound – BigBruva🎙

Pravdou je, že pokud by lidé parkovali jednotným způsobem, bylo by v zásadě jedno, jak to udělají. Právě rozdílnost využití vyznačeného prostoru je kámen úrazu. Takhle se rodí nestejné vzdálenosti, navíc jsou auta jinak veliká. Hodně řidičů by pro aplikaci tohoto postupu nepochybně bylo. Jenže vždycky se najde skupina, která si to bude dělat po svém. Jedno jestli natruc, nebo jen ze zvyku a lenosti, výsledek je stejný.

Zdroj: TikTok

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články