Nový případ UFO? Dvě vojenská letadla oznámila „jasně zelené vznášedlo“ prohánějící se skrze mračny nad Kanadou

Jak to tak vypadá, případům neznámých létajících objektů není konec. I vojenská letadla musí občas uhýbat před podivnými světly.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Koncem července ohlásili dva piloti tajemné zelené UFO, které se prohánělo mraky nad zálivem svatého Vavřince. Svědectví přitom pochází od pilotů dvou různých letadel. Jeden patří k armádě, druhý řídil běžný komerční let. Jejich zážitky a podaná svědectví jsou ovšem prakticky totožná. UFO se vyskytlo nad kanadským pobřežím Atlantiku. Shoduje se i zpráva, kterou oba podali úřadu pro letecké události.

Světlo nad Vavřincem

Oba lety zachytily „jasně zelené létající objekty, které vletěly do mraků a pak zmizely“. Zpráva uvádí, že jejich pohyb nijak neovlivnil chování přístrojů daných letů ani nezasáhl do jejich dráhy. V jednom případě šlo o kanadské vojenské letadlo, které letělo ze základny v Ontariu do Německa. Komerční let s posádkou patřil Nizozemským královským aeroliniím na trase z Bostonu do Amsterdamu. Letecký inženýr Steffan Watkins srovnal záznamy obou letů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Podle dat se během času pozorování UFO vznesl vojenský letoun o 300 metrů. Buď šlo o snahu se objektu vyhnout, nebo se mu naopak přiblížit. Podle některých odhadů se mohlo jednat o meteor pronikající atmosférou. Zpráva o události však uvádí jako možný objekt všechno od oblíbeného meteorologického balónu přes raketu a meteory až po UFO. Meteor jako viník tak zatím není vyloučen, otázkou zůstává, zda pravá podstata objektu vůbec bude odhalena.

Ne každý sleduje všechno

Na rozdíl od toho amerického nesbírá kanadské ministerstvo obrany údaje o svědectvích o UFO. Nicméně území na sever od hranice není skoupé na záznamy od nadšenců. V prosinci 2019 dodal soukromý sběratel univerzitě v Manitobě ve Winnipegu na 30 000 dokumentů spojených s UFO. Zahrnovaly i zprávy o incidentu na Sokolím jezeře, což je nechvalně proslulý kanadský případ UFO. Mezitím nezahálel ani americký Pentagon.

iZdroj obrázku: Pixabay

V červnu 2021 uveřejnil dlouho očekávanou zprávu se záznamy asi 140 svědectví UFO, která pocházela přímo od pilotů námořnictva. Zprávy uváděly, že většinu těchto fenoménů mají nejspíš na svědomí fyzické objekty, ovšem nejsou důkazy o mimozemské aktivitě. Samozřejmě jde jen o odtajněnou devítistránkovou verzi zprávy. Nejšťavnatější údaje takového dokumentu obsahuje utajená příloha, kterou veřejnost nikdy neuvidí.

Zdroj: LiveScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články